خبرنگاران معاون استاندار البرز: دشمن معیشت و اقتصاد جامعه را هدف گرفته است

به گزارش مجله هاستفا، کرج- خبرنگاران- رییس شورای اطلاع رسانی استان البرز با اشاره به اینکه دشمن مسایل اقتصادی ما را نشانه رفته است گفت: دشمنان به دنبال ضربه زدن به اقتصاد و معیشت مردم هستند.

خبرنگاران معاون استاندار البرز: دشمن معیشت و اقتصاد جامعه را هدف گرفته است

نورمحمد فردی دوشنبه در شورای اطلاع رسانی استان البرز با بیان اینکه امروز توجه به امور اقتصادی و معیشتی مردم ضروری تر از هر زمان دیگر است، تاکید کرد: عده ای امروز در میدان دشمن بذر ناامیدی می پاشند که این خطر بزرگی است.

وی تاکید کرد که امروز با پیشرفت و رشد روزافزون مسائل و بسترهای علمی، ارتباطی و فضای مجازی، دنیا از شرایط یک دهکده کوچک به یک محیط و کلونی ارتباطی بسیار پیچیده و کوچکتر تغییر شکل داده است.

وی ضمن تاکید بر لزوم استفاده درست و مثبت از فضای مجازی برای اعتلای نظام اسلامی و امید آفرینی در جامعه بیان داشت: به همین منظور از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان متولی امور رسانه ها، مطبوعات و خبرگزاری ها توقع می رود نظارت خود را بر فضای مجازی بیشتر کرده و این بخش را رصد و مراقبت بیشتری کنند.

فردی با تاکید بر ضرورت تبیین دستاوردهای نظام و دولت برای ایجاد روحیه نشاط و امید آفرینی در جامعه گفت: انتظار می رود اصحاب رسانه این قبیل اقدامات دولت و خدمات نظام را بر اساس آمارهای مقایسه ای برای تنویر افکارعمومی تبیین و تشریح کنند.

رییس شورای اطلاع رسانی البرز در تشریح مهمترین اقدامات نظام و دولت در استان البرز که بدون تردید با پیگیری و جدیت استاندار و کننده عالی دولت در این استان رقم خورد اشاره کرد و اضافه نمود: به عنوان نمونه تنها با معافیت اقتصادیاتی در شهرک صنعتی اشتهارد زمینه فعالیت بیش از 800 واحد تولیدی جدید فراهم شده که بدنبال آن حدود 10 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی راه اندازی مترو هشتگرد - کرج با حضور رییس جمهوری ، دوطرفه شدن ریل راه آهن کرج - قزوین برای سهولت مسافرتهای ریلی و احداث بزرگراه همت - کرج را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید برشمرد که نیازمند تبیین نتایج اجتماعی، اقتصادی و عمرانی این طرح ها توسط رسانه ها برای افکار عمومی است.

معاون استاندار البرز به جایگاه ملی استان البرز در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: استان البرز در ابعاد مختلف مورد توجه است چرا که دشمن برای پیاده سازی اهداف پلید و خرابکارانه خود این استان را هدف قرار می دهد.

معاون استاندار البرز در ادامه به وجود 25 نوع قومیت در این استان اشاره کرد و گفت: البرز در مجموع استانی استراتژیک و مهاجر پذیر است بطوریکه 185 هزار تبعه خارجی بطور مسالمت آمیز در این استان زندگی می کنند.

فردی گفت: همچنین 21 هزار دانش آموز از فرزندان این اتباع امروز در این استان مشغول به تحصیل هستند که این تعداد جمعیت اتباع در استان در کنار مسایل خاص خود یک فرصت هم می تواند تلقی شود.

وی در ادامه با اشاره به تراکم بالای جمعیتی در البرز گفت: بر اساس آمارها تراکم جمعیتی کشور در هر کیلومتر مربع 45 نفر است، این در حالی است که این آمار در البرز به 500 نفر و در شهر فردیس این استان به 6 هزار نفر میً رسد.

معاون استاندار البرز در ادامه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان البرز اشاره کرد و گفت: در موج اول کرونا مردم برای مقابله با این ویروس پای کار بودند بطوریکه بیش از یکصد هزار واحد صنفی همراهی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند.

فردی اضافه نمود: امروز هم نیازمند مشارکت عمومی در موج دوم برای مقابله با این ویروس هستیم، چرا که اگر اطلاع رسانی و اقدامات پیشگیرانه نداشته باشیم مجبور خواهیم شد که تصمیم گیری های شدیدتری را در این زمینه اتخاذ کنیم.

وی با بیان اینکه روزانه بطور میانگین 400 تا 500 نفر مشکوک به بیماری کرونا به مراکز درمانی و بیمارستانی استان مراجعه می کنند، خاطر نشان کرد: این فرایند ابتلای افراد هشداری است که مردم و شهفرایندان بیشتر مراقبت کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایرنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4643

به "خبرنگاران معاون استاندار البرز: دشمن معیشت و اقتصاد جامعه را هدف گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون استاندار البرز: دشمن معیشت و اقتصاد جامعه را هدف گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید