خبرنگاران توییتر به کاربران در مورد انتشار اخبار نادرست در مورد کرونا هشدار داد

به گزارش مجله هاستفا، تهران- خبرنگاران- شبکه اجتماعی توییتر شامگاه دوشنبه به کاربران در مورد انتشار اخبار نادرست و اختلاف برانگیز در مورد بیماری کووید 19 هشدار داد.

خبرنگاران توییتر به کاربران در مورد انتشار اخبار نادرست در مورد کرونا هشدار داد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، موضعگیری شبکه توییتر در مورد اخبار نادرست، جدیدترین موجی از سیاست های سختگیرانه است که شرکت های فن آوری برای مقابله با شیوع اطلاعات غلط مربوط به ویروس کرونا اتخاذ کرده اند.

رهبران شرکت توییتر اعلام کردند، این شبکه اجتماعی رویکردی موردی درباره نحوه تصمیم گیری با توییت ها خواهد داشت و فقط پست های مضر را حذف می کند.

براساس اطلاعیه شبکه توییتر، پست های کاربران در مورد کرونا با طبقه های بندی های هشدار آمیز و خطرناک برچسب گذاری خواهند شد و معیار آنان هدایت کارشناسان بهداشت عمومی در مورد ویروس همه گیری کرونا است.

نیک پیچلز استراتژیست ارشد جهانی شرکت توییتر در زمینه سیاست های این شبکه گفت که توییتر به طور مستقیم توییت ها را چک نمی کند بلکه برچسب های اخطار ممکن است کاربران را به سمت توییت های مجاز و وب سایت های بهداشت عمومی یا مقالات خبری هدایت کنند.

حدود یکصد پزشک و کارشناس در عرصه های ویروس شناسی و بیماری های واگیر از سراسر جهان هفته گذشته در نامه ای سرگشاده از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توئیتر و گوگل خواستند که علیه پخش و نشر اخبار جعلی در مورد کرونا قاطعانه تر اقدام کنند.

در این نامه آمده است که جهان این روزها تنها با یک اپیدمی طرف نیست بلکه با پدیده اینفودمی هم دست به گریبان است و دائم در معرض اطلاعات و داده های غلط و گمراه کننده قرار گرفته است، از تئوری های توطئه در مورد منشا کرونا گرفته تا راه حل های عجیب و غریب برای مقابله با شیوع یا مداوای آن.

نامه در ادامه هشدار می دهد که اطلاعات نادرست در مورد کرونا و بیماری ناشی از آن، کووید 19 گاه خطرناکتر از خود ویروس و بیماری هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3990

به "خبرنگاران توییتر به کاربران در مورد انتشار اخبار نادرست در مورد کرونا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توییتر به کاربران در مورد انتشار اخبار نادرست در مورد کرونا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید