حذف 1 میلیون نفر از یارانه بگیران ، کدام استانها بیشترین حذفی را داشته اند؟

به گزارش مجله هاستفا، سخنگوی ستاد حذف یارانه از کنار گذاشتن یک میلیون نفر از جمع دریافت کنندگان یارانه در 2 ماه اخیر اطلاع داد و گفت: استان تهران در صدر این فهرست قرار گرفته است.

حذف 1 میلیون نفر از یارانه بگیران ، کدام استانها بیشترین حذفی را داشته اند؟

به گزارش گروه مالی مجله هاستفا، حسین میرزایی با اشاره به آخرین جزییات حذف یارانه نقدی در مهر ماه گفت: با احتساب 400 هزار نفر حذف شده از جمع یارانه بگیران در ماه جاری مجموعا بیش از یک میلیون نفر از صف دریافت یارانه نقدی کنار گذاشته شده اند.

وی اضافه نمود، در شهریور ماه نیز نزدیک به 700 هزار نفر از جمع یارانه بگیران کنار رفته بودند، اما روند رسیدگی به اعتراضات همچنان ادامه دارد.

میرزایی با بیان اینکه، 100 هزار و 188 خانوار یا نزدیک به 400 هزار نفر در مرحله پرداخت یارانه نقدی مهر ماه از صف یارانه بگیران کنار رفته اند گفت: تا کنون 9 درصد از حذف شدگان به روند حذف خود معترض بوده اند، اما 80 درصد دلایل مطرح شده آن ها از سوی ستاد پذیرفته نشده است.

سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه، گفت: تاکنون 20 درصد دلایل معترضان به حذف یارانه نقدی رد نشده است و بایستی در مورد ادله آن ها همچون ورشکستی، بیماری صعب العلاج و... راستی آزمایی مجدد صورت گیرد.

این مقام مسئول در مورد پراکندگی جغرافیایی حذف شدگان از صف دریافت یارانه نقدی گفت: 38.5 درصد حذف شدگان از صف دریافت یارانه نقدی از استان تهران بوده اند.

وی اضافه نمود، استان های اصفهان با 8.2 درصد، فارس با 7.5 درصد، خراسان رضوی 6.9 درصد و استان مازندران با 4.4 درصد در رده های بعدی دارای بیشترین جمعیت حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 811

به "حذف 1 میلیون نفر از یارانه بگیران ، کدام استانها بیشترین حذفی را داشته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف 1 میلیون نفر از یارانه بگیران ، کدام استانها بیشترین حذفی را داشته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید