جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان برگزار می شود

به گزارش مجله هاستفا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از برگزاری جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین روز هشتم آبان ماه در استان خبر داد.

جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، سید امین قاسمی با اعلام این خبر اضافه کرد: با پیگیری های اجرا شده و موافقت معاونت گردشگری کشور جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین 8 تا 11 آبان ماه در محوطه باغ گلستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار می شود.

او هدف از برگزاری این جشنواره بزرگ فرهنگی را ایجاد روحیه نشاط و امید در جامعه و معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی استان در راستای توسعه گردشگری دانست و اظهار کرد: از تمام استان های کشور برای حضور در این جشنواره دعوت شده است. از بخش های اصلی جشنواره می توان به برپایی سیاه چادرهای محلی استان ها، نمایشگاه های صنایع دستی، پخت غذاهای محلی و اجرای موسیقی آیینی اشاره کرد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان لرستان ابراز امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره گامی مهم در راستای معرفی ظرفیت های فرهنگی و گردشگری لرستان خواهد بود.

محمود ثمینی معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان در نشست هماهنگی این جشنواره به ظرفیت های بالای فرهنگی در بین اقوام کشورمان اشاره کرد و گفت: ایران در مباحث فرهنگی بسیار غنی است و باید برای معرفی این پتانسیل های فرهنگی تلاش کنیم.

او بابیان این که جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین می تواند در معرفی فرهنگی اقوام کشورمان نقش تأثیرگذاری داشته باشد، اضافه کرد: باید از همه ظرفیت های موجود ازجمله بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره استفاده کنیم.

ثمینی خواستار همکاری همه دستگاه های اجرایی به منظور برگزاری مطلوب جشنواره بزرگ اقوام در خرم آباد شد و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره درنهایت موجب درآمدزایی برای مردم شود.

قاسم ولیزاده مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان در این نشست با اشاره به این که شورای اجتماعی کشور امسال را سال نشاط اجتماعی نام گذاری کرده است، اضافه کرد: جشنواره اقوام باید زمینه معرفی آیین ها و فرهنگ ها را در جامعه فراهم کند.

او خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره، همگرایی ملی را نیز به دنبال خواهد داشت.

در این نشست مدیران کل استان های همدان، کردستان و ایلام و همچنین معاون گردشگری استان کرمانشاه در خصوص برگزاری این جشنواره در خرم آباد مطالبی خاطرنشان کردند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 705

به "جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید