جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیران؛ از طرح خرید اعتباری و استهمال اقساط

به گزارش مجله هاستفا، در پی کاهش سفرهای درون شهری و به تبع آن کاهش 70 درصدی درآمد قشر تاکسیرانان؛ دولت با عرضه بسته های حمایتی سعی در جبران مسائل این حوزه برآمده است.

جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیران؛ از طرح خرید اعتباری و استهمال اقساط

مرتضی ضامنی در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح فرایند حمایت دولت از رانندگان تاکسی گفت: دولت برای افرادی که به نوعی معیشت آنان به علت شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده است بسته های حمایتی در نظر گرفته است که رانندگان تاکسی نیز که در خط مقدم آلودگی به این ویروس می باشند نیز مستثنی از این تصمیم نیستند.

وی در این خصوص اظهار کرد: در پنجم فروردین، دستورالعمل طرح خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع بیماری کرونا به تصویب هیئت محترم وزیران رسید.

وی افزود: این طرح اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از جمله رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی بوس و کرایه بین شهری به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول برخورداری از مزایای طرح خرید اعتباری می باشند.

ضامنی ادامه داد: مقرر شده اقشار مشمول در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان ثبت نام نمایند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از تائید، جهت واریز مبلغ خرید اعتباری به بانکهای عامل معرفی نماید.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور تاکید کرد: این اعتبار برای خانوارهای یک نفره 10 میلیون ریال و برای سایرین مبلغ 20 میلیون ریال با تنفس سه ماهه و باز پرداخت 24 ماهه و سود 12 درصد که مشمولا ن 4 درصد آن را پرداخت می نمایند.

ضامنی گفت: از طرفی وزیر محترم تعاون موافقت کرد تا حق بیمه اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 که می بایست در فروردین، اردیبهشت و خرداد 99 پرداخت شود پرداخت نشود و در تیرماه 99 برای آن تصمیم گیری نمایند به شکلی که مجموع سه ماه پرداخت نشده از تیرماه 99 با شرایط تقسیط تا خاتمه سال آینده پرداخت شود.

وی ادامه داد: با پیگیری های اجرا شده با موافقت بانک مرکزی و ابلاغ دستورالعملی که 10 رسته شلغی آسیب دیده را در برمی گیرد منجمله حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری، اقساط طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در برهه سه ماه اسفند 98 ، فروردین و اردیبهشت 99 بدون پرداخت وجه اضافه به خاتمه دوره باز پرداخت تسهیلات منتقل خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3383

به "جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیران؛ از طرح خرید اعتباری و استهمال اقساط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیران؛ از طرح خرید اعتباری و استهمال اقساط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید