تهران با ماهی 720 میلیارد تومان اداره می گردد

به گزارش مجله هاستفا، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران اظهار داشت: در حال حاضر ماهانه حدود 720 میلیارد تومان حقوق و دستمزد و هزینه نگهداشت شهر توسط شهرداری تهران پرداخت می گردد.

تهران با ماهی 720 میلیارد تومان اداره می گردد

ابراهیم شیخ در گفت وگو با مجله هاستفا، درباره میزان پرداخت های شهرداری تهران در حوزه حقوق و دستمزد و نگهداشت شهر تهران گفت: باید کوشش کنیم شهر تهران ارزان تر اداره گردد و در راستای تحقق این استراتژی پنج راهبرد چابک سازی، هوشمندسازی، پوشش انتظارات شهروندان، رعایت اخلاق توسط کارکنان بیش از گذشته، توجه به رفاه حال و آینده کارکنان و شایسته سالاری در دستورکار قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: تمامی کارکنان مجموعه شهرداری تهران در سامانه ای تحت عنوان سیستم جامع منابع انسانی شهرداری تهران به صورت هوشمند و شفاف فعالیت و حضور و غیاب شان ثبت می گردد. در حقیقت برنامه داریم به شکل شفاف این بخش در اختیار شهروندان نیز قرار گیرد؛ در حال حاضر این کار در مراحل نهایی قرار گرفته است، البته ملاحظات قانونی وجود دارد که ابلاغ شده، اما کوشش می کنیم این کار را محقق کنیم.

معاون شهردار تهران درباره روند انتصابات در مجموعه شهرداری تهران گفت: در شهرداری تهران یکی از پیچیده ترین تیم های انتصابات را داریم؛ به این شکل که ابتدا مقام مافوق در فرمی اطلاعات فرد را به اداره کل ارزشیابی و کارگزینی ارائه می نماید. در مرحله بعد ارزشیابی شایستگی های مدیریتی و همچنین ارسال مشخصات فرد برای اخذ استعلام به مراجع نظارتی و نهایتاً استعلام از مرجع تخصصی برای فرد از بخش تخصصی مربوطه انجام می گردد. درحقیقت صلاحیت های تخصصی افراد از معاونت تخصصی اخذ می گردد.

وی اضافه نمود: این اقدامات در کمیته انتصابات انجام و تک تک اطلاعات افراد آنالیز می گردد و نهایتاً نسبت به انتصاب افراد اقدام می گردد. بی تردید در هیچ وزارتخانه ای چنین نظام پیچیده ای برای انتصابات وجود ندارد. البته نتایج کار کمیته انتصابات برای شهردار تهران ارسال و در صورت تأیید شهردار تهران نسبت به صدور حکم برای فرد مورد نظر اقدام می گردد. حدود یک سال است که انتصابات با این شیوه شروع شده است و خروجی اقدامات این کمیته سبب شده تعداد افرادی که دکتری داشتند از 4.6 به 17.6 درصد و تعداد افراد زیر لیسانس از 5.2 به 1.2 درصد در مجموعه شهرداری تهران رسیده است و به این ترتیب این شیوه باعث شده افرادی سرکار آیند که تحصیلات بهتری دارند.

شهرداری بازنشسته ای ندارد

معاون شهردار تهران همچنین درباره اجرای قانون منع به کارگیری افراد بازنشسته در مجموعه شهرداری تهران گفت: مطلقاً هیچ بازنشسته ای در شهرداری تهران مشغول کار نیست و هیچ فردی که مشمول این قانون باشد را نداریم. این موضوع را بیش از چهار بار ظرف یک سال گذشته بخشنامه کردم. در خصوص افرادی هم که دو شغله بوده اند اقدام کردیم و اعلام کردیم اگر فردی در مجموعه دوشغله باشد و ما متوجه نشویم قطعاً مسئولیت این کار بر عهده فرد خواهد بود. به این ترتیب ما در شهرداری تهران با تمامی عنوان هایی هم چون مدیران ساعتی و دوشغله برخورد کردیم و امروز چنین عنوان هایی نداریم.

شیخ درباره بودجه معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران نیز گفت: بودجه این معاونت در سال 1396 بالغ بر 2,800 میلیارد تومان بود، اما سال جاری این بودجه با وجود افزایش 20 درصدی حقوق با توجه به اقدامات ما برای چابک سازی و کاهش نیروی انسانی، تغییری نکرده و افزایش پیدا نکرده است تا منابع انسانی شهرداری را ارزان تر اداره کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 88

به "تهران با ماهی 720 میلیارد تومان اداره می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران با ماهی 720 میلیارد تومان اداره می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید