ایلان ماسک: در سفر به مریخ، داوطلبان ممکن است بمیرند!

به گزارش مجله هاستفا، ماسک می گوید: اگر خوش شانس باشیم، حتی شاید تا چهار سال دیگر به مریخ برسیم. ما می خواهیم ظرف دو سال آینده یک وسیله نقلیه بدون سرنشین را به آنجا بفرستیم.

ایلان ماسک: در سفر به مریخ، داوطلبان ممکن است بمیرند!

خبرنگاران| ایلان ماسک بنیان گذار و رئیس شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس (SpaceX) و یکی از ثروتمندترین افراد حال حاضر جهان با اعتماد به نفس بسیار زیاد بر این باور است که فرود نخستین فضاپیمای سرنشین دار بر روی سیاره مریخ تا سال 2026 میلادی اتفاق خواهد افتاد، اما این سفر خطراتی برای انسان هایی که مسافر آنند، به همراه خواهد داشت.

ماسک می گوید: اگر خوش شانس باشیم، حتی شاید تا چهار سال دیگر به مریخ برسیم. ما می خواهیم ظرف دو سال آینده یک وسیله نقلیه بدون سرنشین را به آنجا بفرستیم.

به گزارش خبرنگاران؛هدف بلند پروازانه ماسک برای بردن انسان به مریخ در سال 2026 با آنچه وی قبلاً در کنگره بین المللی فضانوردی در سپتامبر 2016 گفته بود، منطبق است. وی گفته بود اگر همه چیز خیلی خوب پیش رود، رساندن انسان به مریخ می تواند در یک بازه زمانی 10 ساله محقق گردد.

وی در جریان این رویداد در سال 2016 گفته بود: من نمی خواهم بگویم این زمانی است که این اتفاق قطعا رخ خواهد داد، چرا که ریسک زیادی وجود دارد .

به گفته ماسک: سفر به مریخ شاید سفر دلپذیری نباشد، احتمالاً آدم غذای خوبی برای خوردن نخواهد داشت و همه مسائل دیگری که می دانید. اگر خواستار سفری سخت و خطرناک هستید که ممکن است از آن زنده برنگردید، اما یک ماجراجویی باشکوه خواهد بود، مریخ مقصد سفر شما است.

این آگهی تبلیغ سفر مریخ است. راستش را بخواهید، احتمالاً در آغاز راه عده ای خواهند مرد. مثل یک پرش خطرناک بر روی کوه یخ خواهد بود. ما هیچکس را وادار نمی کنیم که برود. اما دواطلب زیادی برای این سفر خواهیم داشت.

ایلان ماسک علاوه بر توسعه سفر به مریخ هدف مهم دیگرش ، مقابله با عظیم ترین تهدید بشریت، یعنی همان مبارزه با تغییرات آب و هوا و ایجاد تعادل مجدد در چرخه کربن در زمین است. بودجه این رقابت حذف دی اکسیدکربن از سوی سازمان خیریه آقای ماسک تأمین می گردد و مبلغ 100 میلیون دلار را به عنوان جایزه به بهترین فناوری جذب کربن اهدا خواهند کرد.

در حال حاضر سوالات زیادی درباره نحوه مهاجرت انسان ها به سیاره سرخ وجود دارد، اینکه اسپیس ایکس چگونه می خواهد صد ها راکت استارشیپ را در کوتاه ترین جهت و امن ترین روش به مریخ برساند. علاوه بر این هنوز معین نشده که چگونه فضاپیما می تواند ایمن روی سیاره سرخ فرود بیاید یا اینکه چگونه فضانوردان در این سفر طولانی دوام می آورند.

اسپیس ایکس اعلام نموده که میخواهد عملیات اعزام انسان به مریخ را از سال 2026 آغاز کند و هر 26 ماه یکبار، یعنی زمانی که زمین و مریخ در یک خط قرار می گیرند، سفینه های حمل مسافر با گنجایش صد نفره را به مریخ بفرستد. ایلان ماسک میخواهد تا سال 2050 شهرکی یک میلیون نفری را روی سطح کره مریخ احداث کند. دانشمندان منعی برای سفربه مریخ ندارند، اما می دانیم که زندگی در این سیاره با سختی های زیادی روبرو خواهد بود .

هدف بلند پروازانه ماسک برای بردن انسان به مریخ در سال 2026 با آنچه وی قبلاً در کنگره بین المللی فضانوردی در سپتامبر 2016 گفته بود، منطبق است. وی گفته بود اگر همه چیز خیلی خوب پیش رود ، رساندن انسان به مریخ می تواند در یک بازه زمانی 10 ساله محقق گردد. وی در جریان این رویداد در سال 2016 گفته بود: من نمی خواهم بگویم این زمانی است که این اتفاق قطعا رخ خواهد داد، چرا که ریسک زیادی وجود دارد .

ماسک همچنین در سخنان خود به برنامه های آینده شرکت اسپیس ایکس برای مریخ صحبت کرد و جدول زمانی در دست برنامه ریزی برای سفر به سیاره سرخ با موشک استارشیپ (Starship) را معین کرد که فضاپیمای مورد انتظار نسل بعدی اسپیس ایکس است که قرار است همین آدینه یک پرواز آزمایشی را در ارتفاع بالا انجام دهد.

بر خلاف مجموعه موشک های قبلی اسپیس ایکس از فالکون هوی (Falcon Heavy) گرفته تا فالکون 9 (Falcon 9) که می دانیم همگی تا چند بار قابل استفاده مجدد هستند، هدف ماسک این است که استارشیپ صد درصد و بدون محدودیت قابل استفاده مجدد باشد، چرا که در این صورت هزینه ها به شکل محسوسی کاهش می یابد.

استارشیپ اولین موشک در نوع خود خواهد بود که در عمل شبیه به هواپیما های تجاری است، چرا که مانند آن ها با زمان استراحت و بازیابی کوتاه مدت، پرواز های متعدد و پشت هم خواهد داشت .

به گزارش CNBC، پس از آزمایش و تکمیل و فعال شدن استارشیپ، تنها هزینه اصلی در پرواز های آن، هزینه سوخت خواهد بود.

ماسک همچنین از فرایند توسعه استارشیپ ابراز ناخرسندی کرد و گفت که این کار به همان سرعتی که در ابتدا به آن امیدوار بوده یعنی وقتی اولین نمونه اولیه این موشک در سپتامبر 2019 آماده شده است، پیش نمی رود.

ماسک هنگامی که از استارشیپ رونمایی شد، گفت که ممکن است این موشک تا مارس 2020 به مدار زمین برسد، اما اکنون اولین پرواز مداری آن به سال 2021 موکول شده است.

منبع: independent.co.uk

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرادید
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7523

به "ایلان ماسک: در سفر به مریخ، داوطلبان ممکن است بمیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک: در سفر به مریخ، داوطلبان ممکن است بمیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید