اولین فروشگاه محصولات فرآوری شده شتر افتتاح شد

به گزارش مجله هاستفا، مدیر عامل شرکت گسترش توسعه گری پردیس با بر شمردن بعضی محصولات فراوری شده از شتر اذعان داشت: کنسرو گوشت شتر و دوغ شتر، شیرخشک و محصولات چرمی از پوست شتر و همچنین روغن کوهان شتر و انواع کرمهای پوستی از دیگر محصولات مورد حمایت شرکت گسترش توسعه گری پردیس است.

اولین فروشگاه محصولات فرآوری شده شتر افتتاح شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مقداد همتی مدیر عامل شرکت گسترش توسعه گری پردیس در حاشیه افتتاح این فروشگاه گفت: ایران اولین کشوری است که در زمینه تجاری کردن کلیه فرآورده های شتر اقدام کرده است؛ در دیگر کشورها همچون امارات تنها روی شیر شتر و یا گوشت آن فعالیت صودت گرفته است.

وی اضافه نمود: هدف اصلی از این کار، اقتصادی کردن پرورش شتر در کشور است تا دامداران تمایل پیدا کرده و در این زمینه فعالیت نمایند. به همین منظور تمام محصولات شتر شامل پوست، شیر و گوشت با ارزش اضافه کرده بالا فراوری و به فروش می رسد تا فراوری و پرورش شتر برای دامداران اقتصادی باشد.

همتی ادامه داد: هدف ما تصدی گری نیست بنابراین از کسانی که بتوانند در مواد اولیه و تامین اقتصادی، ارزش اضافه کرده برای محصولات شتر ایجاد نمایند حمایت می کنیم.

مدیر عامل شرکت گسترش توسعه گری پردیس با بر شمردن بعضی محصولات فراوری شده از شتر اذعان داشت: کنسرو گوشت شتر و دوغ شتر، شیرخشک و محصولات چرمی از پوست شتر و همچنین روغن کوهان شتر و انواع کرمهای پوستی از دیگر محصولات مورد حمایت شرکت گسترش توسعه گری پردیس است.

وی به برنامه های این شرکت برای گسترش و تاسیس غرفه و فروشگاه زنجیره ای در داخل و خارج از کشور اشاره نمود و اضافه نمود: بعد از تهران، شعبه بابلسر و بیرجند نیز افتتاح خواهند شد.

همتی تاکید نمود: کوهان شتر هم به صورت سنتی استفاده می شد و آن را آب می کردند اما برای دردهای مفصلی با فناوری خاصی که توسط پزشکان انجام شد توانستیم پماد ضد درد بسازیم و از ترکیب کوهان و شیر شتر انواع کرم دست و صورت فراوری کردیم.

مدیر عامل شرکت گسترش توسعه گری پردیس گفت: برای اولین بار در ایران از فراورده های شیر شتر شکلاتی تهیه شده و همچنین در صنعت نسکافه و هات چاکلت از شیر آن استفاده کردیم.

خاطرنشان می نماید در مراسم افتتاح شعبه مرکزی محصولات شتر، جلیل بشارتی معاون سابق مناطق محروم ریاست جمهوری نیز حضور داشت که ضمن استقبال از حرکت اجرا شده نسبت به حمایت از گسترش فعالیت شکل گرفته تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7865

به "اولین فروشگاه محصولات فرآوری شده شتر افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین فروشگاه محصولات فرآوری شده شتر افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید