اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به استان های کشور

به گزارش مجله هاستفا، مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از 12 میلیارد ریال کتاب به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در سراسر کشور اهدا و توزیع خواهد شد.

اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به استان های کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری و رسانه ای بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، مهرزاد دانش گفت: هیات انتخاب خرید کتاب به صورت مستمر و در نوبت های معین در طول سال اقدام به اهدای کتاب به مراکز مختلف فرهنگی می نماید اما گاهی بعضی از این اهداها با عقد تفاهم نامه ها متناسب است که مهم ترین طرف های قراردادهای ما، ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هستند.

وی اضافه کرد: ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هرکدام به تناسب میزان تعداد کتاب خانه هایشان، کوشش هایی که توسط نهادهای ذی ربط برای ترویج کتاب و کتاب خوانی اجرا شده است و البته درجه محرومیت فرهنگی هر استان بر مبنای تقسیم بندی ها و بضاعت بودجه وزارت خانه سهمیه بندی شده و با مراجعه نمایندگان استان ها به انبار کتاب، کتاب هایی را برای تجهیز کتاب خانه های استانی دریافت خواهند کرد.

دانش با اشاره به اجرای دومین سال اهدای کتاب به استان ها در هفته کتاب یادآور شد: برای دومین سال اهدای کتاب از سوی دفتر چاپ و نشر در هفته کتاب انجام می گردد. ما درصدد هستیم تا این رویه را تداوم ببخشیم و علاوه بر سهمیه های سالانه به هر استان، به میزان 400 میلیون ریال حواله اهدای کتاب به هر استان اهدا کنیم. گستره تنوعی کتاب ها، ترکیبی از کتاب های کودک، علوم انسانی، ادبی، دینی و هنری است.

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تاکید نمود: کتاب خانه ها اصلی ترین و مهم ترین مراکز فرهنگی در حوزه کتاب است و هدف ما از انجام این فعالیت ها تجهیز این کتاب خانه ها است ولی برای رشد این موضوع احتیاج به سیاست های دیگری نیز است که باید با همکاری دیگر نهادها نیز صورت بگیرد.

دانش در انتها گفت: ما به عنوان نهادی که وظیفه اهدای کتاب را دارد، به این شکل انجام وظیفه خواهیم کرد، اما دیگر سازمان ها نیز باید برای ترویج این قطب فرهنگی اقدامات دیگری را انجام بدهند.

بیست وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می گردد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1405

به "اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به استان های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای 12 میلیارد ریال کتاب به استان های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید