افسردگی پیش از زایمان، پدران را تهدید می کند

به گزارش مجله هاستفا، تحقیق تازه ای در کانادا نشان داده است که بسیاری از مردان در دوران پیش از زایمان همسرشان به افسردگی مبتلا می شوند.

افسردگی پیش از زایمان، پدران را تهدید می کند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، پژوهشی که نتایج آن در ژورنال American Journal of Mens Health منتشر شده، حاکی از آن است که مردان در انتظار پدر شدن نشانه های بالینی بروز افسردگی از خود نشان می دهند.

بر اساس این پژوهش که در دانشکده پزشکی دانشگاه مک گیل در مونترال کانادا اجرا شده است، اقدامات پیشگیرانه اولیه ای برای جلوگیری از افسردگی افرادی که قرار است پدر شوند، لازم است. دبورا دا کوستا، سرپرست نگارش مقاله پژوهشی از بخش اپیدمیولوژی بالینی استیتو تحقیقات دانشگاه مک گیل و استاد دانشکده پزشکی این دانشگاه در این مورد نوشته است: بهداشت ذهنی مردان در دوران گذار به پدر شدن تا به امروز در پژوهش ها مورد غفلت قرار گرفته است. اطلا ع رسانی در مورد این یافته ها در کانادا سبب افزایش آگاهی والدینی می شود که انتظار فرزند را می کشند و همچنین افرادی که به تازگی پدر و مادر شده اند و مهمتر از همه برای افرادی که مراقبت های بهداشتی را فرهم می آورند و در زمان ناراحتی ها و افسردگی های مربوط به والد شدن با زوج ها در ارتباط هستند.

گروه پژوهشی دانشگاه مک گیل 622 مرد را در ایالت کِبک کانادا در یک دوره یک و نیم ساله مورد بررسی قرار دادند. افرادی که برای پدر شدن انتظار می کشیدند، پرسشنامه هایی آنلاین را پر می کردند که عوامل مختلفی نظیر خلق و خو، فعالیت فیزیکی، کیفیت خواب، حمایت اجتماعی، روابط زناشویی، تنش های مالی و اطلاعات جمعیت شناسانه را در سومین فصل بارداری همسران خبرنگارانن در آنها لحاظ شده بود.

بر اساس نتایج این پژوهش 13.3 درصد از مردان در انتظار پدر شدن، سطوح بالایی از نشان های افسردگی را از خود نشان می دهند. در این تحقیق بسکمک از عوامل مرتبط نیز از لحاظ امکانات پیشگیری و درمان مورد بررسی قرار گرفتند. پژوهشگران نتیجه گرفته اند مردانی که با مسائل خواب دست و پنجه نرم می کنند، ریسک بیشتری از لحاظ ابتلا به افسردگی دارند.

این پژوهش با سرمایه گذاری و کمک انستیتو تحقیقات بهداشت کانادا اجرا شده است.

گزارش از: ساسان گلفر

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3620

به "افسردگی پیش از زایمان، پدران را تهدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسردگی پیش از زایمان، پدران را تهدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید