اذعان پنتاگون به استفاده از هواپیماهای جاسوسی برای رصد اعتراضات آمریکا

به گزارش مجله هاستفا، وزارت دفاع آمریکا اعتراف کرد که برای نظارت بر اعتراضات اخیر از هواپیماهای جاسوسی استفاده کرده است.

اذعان پنتاگون به استفاده از هواپیماهای جاسوسی برای رصد اعتراضات آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از آسوشیتدپرس، وزارت دفاع آمریکا با اعتراف به استفاده از هواپیماهای جاسوسی برای رصد اعتراضات مردمی در شهرهای ایالت متحده اعلام کرد: رفتار خبرنگارانن در مقابل معترضان قانونی بوده است.

پنتاگون گزارش داد که استفاده از هواپیماهای شناسایی گارد ملی در چهار شهر ایالات متحده برای نظارت بر اعتراضات گسترده اخیر، قوانین ارتش برای جمع آوری اطلاعات را نقض نکرده است.

به تازگی در تحقیقاتی تعیین شده است که نیروی هوایی آمریکا از طریق هواپیماهای جاسوسی اطلاعات معترضان در شهرهای مختلف را مورد رصد قرار داده است.

این تحقیقات به دستور مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سؤالات کنگره مبنی بر این که آیا ارتش با اقدامات غیرقانونی اعتراضات شهروندان آمریکایی را پس از مرگ جورج فلوید مورد رصد قرار داده است یا نه، تهیه شده است.

به نوشته آسوشیتدپرس، استفاده از پروازهای جاسوسی برای رصد اعتراضات ازجمله درخواست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای فرونشاندن ناآرامی های گسترده معترضان در شهرهای آمریکا بود.

بعد از قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی به دست نیروهای پلیس، موجی از اعتراض در سراسر خیابان های آمریکا به راه افتاد و با گذشت دو ماه هنوز برخی از این اعتراضات در شهرهای مختلف ازجمله پورتلند در ایالت اورگان پابرجاست.

اعتراضات صلح آمیز مردم در پورتلند زمانی به خشونت کشیده شد که در تاریخ 5 ژوئیه (15 تیر) مأموران فدرال برای سرکوب ناآرامی های مدنی به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به پورتلند اعزام شدند. نیروهایی که حضورشان در هفته های گذشته نه تنها باعث کمتر نشدن اعتراضات نژادپرستی در پورتلند نشده بلکه استقرار این نیروها خشم معترضان را برانگیخته و به درگیری با نیروهای امنیتی منجر شده است.

4106/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4946

به "اذعان پنتاگون به استفاده از هواپیماهای جاسوسی برای رصد اعتراضات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان پنتاگون به استفاده از هواپیماهای جاسوسی برای رصد اعتراضات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید