روزنامه سوئیسی آنالیز کرد؛ چگونه نفت ترامپ را در سوریه نگه می دارد؟

به گزارش مجله هاستفا، یک روزنامه سوئیسی با اشاره به رویکرد زیگ زاگی ترامپ در قبال سوریه، نفت را عاملی دانست که ترامپ نمی تواند از سوریه دل بکند.

روزنامه سوئیسی آنالیز کرد؛ چگونه نفت ترامپ را در سوریه نگه می دارد؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه نویه زوریخه سایتونگ در مطلبی نوشت: رئیس جمهور آمریکا نمی خواهد نیروهای خود را کاملا از سوریه خارج کند. دلایل رسمی که برای این تصمیم ترامپ اعلام شده است محافظت از منابع نفتی و ترس از بازگشت تروریسم داعش بوده است. اما این مسئله خیلی واقع بینانه به نظر نمی رسد.

نویسنده در ادامه نوشت: رویکرد زیگ زاگی ترامپ در سوریه انتها ندارد. حدود 10 روز پیش رئیس جمهور آمریکا تمام هشدارها درباره بازگرداندن نیروهایش از سوریه را با این استدلال که ما 7 هزار مایل از سوریه فاصله داریم نادیده گرفته و این خبر را اظهار داشت. این مسئله برای ترامپ مطرح بود که به جنگ بی انتها آمریکا سرانجام داده و نیروهای خود را به خانه بازگرداند.

اما به یک باره مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز آدینه اظهار داشت که آمریکا حضور نظامی کم رنگ تری را در سوریه خواهد داشت تا به داعش اجازه کسب درآمدهای نفتی را ندهد. به این ترتیب با وجود اینکه واشنگتن نمودها را به ترکیه، بشار اسد و روسیه واگذار نموده است اما همچنان فرض می نماید که می تواند به آن ها یاری کند.

رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه در توئیتی به اقلیت کرد در سوریه که از طرف حملات ترکیه تهدید می شوند توصیه کرد که به اطراف میادین نفتی در جنوب این کشور جابجا شوند. در این توئیت آمده است که شاید زمان آن فرارسیده که نمودها وارد مناطق نفت خیز شوند.

با این حال برنامه شگفت انگیز ترامپ هنوز نقص های زیادی دارد. از یک طرف نمودها در حال حاضر همچنان به شمال سوریه چشم دوخته اند.

در درجه اول این مسئله جای تردید دارد که آیا نمودها حالا همچنان تمایل و حتی امکان این را دارند که برای آمریکا علیه داعش مبارزه نمایند؛ چرا که آن ها در واقع برای در امان ماندن و متوقف کردن حملات ترکیه به سوریه تحت حمایت دولت بشار اسد و مسکو قرار گرفته اند.

هایکو ویمن از کارشناسان غربی مسائل سوریه در این باره می گوید: اینکه نمودها حالا همچنان به عنوان نیروهای یاریی برای آمریکا عمل نمایند و هم زمان بتوانند با دولت بشار اسد هماهنگ باشند به نظر من ایده عجیبی به نظر می رسد.

در بخش انتهای این مطلب آمده است که با این حال این چرخش در عرصه سیاست خارجی حداقل امتیازاتی را در عرصه سیاست داخلی برای ترامپ به همراه دارد و این گونه وی می تواند موج خشم های داخلی ایجاد شده درباره تصمیمش برای بازگرداندن نیروها از سوریه بخصوص در بین هم حزبی هایش را کاهش دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1094

به "روزنامه سوئیسی آنالیز کرد؛ چگونه نفت ترامپ را در سوریه نگه می دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه سوئیسی آنالیز کرد؛ چگونه نفت ترامپ را در سوریه نگه می دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید