اتصال خطوط 2 و 3 مترو تهران با احداث یک ایستگاه جدید

به گزارش مجله هاستفا، مدیرعامل مترو تهران از اتصال خط 2 و 3 متروی تهران در تقاطع خیابان های ولیعصر (عج) و امام خمینی (ره) با احداث یک ایستگاه تبادلی اطلاع داد.

اتصال خطوط 2 و 3 مترو تهران با احداث یک ایستگاه جدید

به گزارش خبرنگاران، علی امام از اتصال خطوط 2 و 3 مترو تهران در تقاطع خیابان های ولیعصر (عج) و امام خمینی (ره) با احداث یک ایستگاه تقاطعی اطلاع داد و گفت: نقطه مورد نظر یکی از نقاط حائز اهمیت از نظر ترافیکی است، لذا راه اندازی ایستگاه در این بخش از شهر یکی از ضرورت های مهمی است که شرکت مترو در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان این که یکی از مهمترین موضوعات در مترو تبادل بین خطوط است، تاکید نمود: تبادل بین خطوط باعث می گردد که مترو بتواند نقش شبکه ای خود را ایفا نماید اما متاسفانه به دلایل مختلف هنگام احداث خط 3، ساخت این ایستگاه در دوره های گذشته مغفول مانده است.

امام با اشاره به این که حذف این ایستگاه عملکرد خط 2 و 3 متروی تهران را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، بیان کرد: این موضوع همچنین باعث شده است مابین 2 ایستگاه میدان منیریه و چهارراه ولیعصر (عج) به فاصله بیش از 2 و نیم کیلومتر، هیچ ایستگاهی وجود نداشته باشد.

وی با بیان این که در حال حاضر خط 3 در حال بهره برداری است، گفت: ساخت کامل یک ایستگاه جدید خصوصاً سکوها در حین بهره برداری از خط، اقدامی بسیار سخت است. حتی پیش بینی می شد برای ساخت این ایستگاه ناچار به تعطیلی بخشی از خط 3 شویم اما تصمیم گرفتیم حداکثر کوشش را به کار گیریم تا حین خدمات رسانی به مردم در خط 3، ساخت ایستگاه جدید را اجرایی کنیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که مطالعات اجرا شده برای ساخت این ایستگاه مربوط به گذشته است، اظهار کرد: با توجه به اینکه این خط در حال بهره برداری بوده، نقطه احداث ایستگاه جدید با مطالعات گذشته کمی متفاوت است و بعضی ملاحظات مالی، مالی و ترافیکی برای تملک و راه اندازی آن باید مدنظر قرار گیرد. در نتیجه لازم است مطالعات و طراحی های جدیدی برای احداث این ایستگاه انجام دهیم.

امام با بیان این که پس از انتخاب مشاور طراح و مطالعاتی این پروژه، طراحی و مطالعات ساخت این ایستگاه تا 6 ماه آینده نهایی می گردد، گفت: پس از آن مراحل مناقصه انتخاب پیمانکار اجرایی ایستگاه G3 در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می گردد.

وی اضافه نمود: زمان دقیق ساخت این ایستگاه در مطالعات معین می گردد اما با توجه به سختی هایی که ساخت ایستگاه G3 دارد، پیش بینی می گردد اتمام عملیات اجرایی آن بیش از 2 سال زمان ببرد و کوشش می کنیم در توسعه خطوط مترو هیچ ایستگاهی، خصوصاً ایستگاه های تبادلی حذف نشوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3801

به "اتصال خطوط 2 و 3 مترو تهران با احداث یک ایستگاه جدید" امتیاز دهید

1 کاربر به "اتصال خطوط 2 و 3 مترو تهران با احداث یک ایستگاه جدید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال خطوط 2 و 3 مترو تهران با احداث یک ایستگاه جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید