ابراز امیدواری پامپئو به شروع مذاکرات با کره شمالی از هفته های آینده

به گزارش مجله هاستفا، وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه ابراز امیدواری کرد مذاکرات در مورد خلع سلاح های هسته ای کره شمالی از هفته های آینده غاز گردد.

ابراز امیدواری پامپئو به شروع مذاکرات با کره شمالی از هفته های آینده

به گزارش گروه بین الملل مجله هاستفا، در حالی که پیونگ یانگ تهدید نموده ممکن است در مذاکرات با آمریکا تجدید نظر کند، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه ابراز امیدواری کرد مذاکرات بر سر خلع سلاح های هسته ای کره شمالی از هفته های آینده شروع گردد.

به نوشته رویترز، پامپئو چهارشنبه در جمع مجله هاستفا گفت: ما امیدواریم که در هفته های آینده به میز مذاکره برگردیم. برای مذاکره در دو هفته آینده برنامه ریزی می کنیم و پیش بینی می کنیم تیم های دو طرف به سمت هم برگردند.

ادعای پامپئو در حالی مطرح شده که یک دیپلمات ارشد کره شمالی روز سه شنبه در همایش خلع سلاح هسته ای سازمان ملل متحد آمریکا را به عقب گرد از دیپلماسی تهدید کرد.

نماینده کره شمالی در این نشست اقدام آمریکا در برگزاری یک مانور نظامی مشترک با کره جنوبی را خصمانه توصیف کرد و گفت واشنگتن در حال دامن زدن به تنش های نظامی با پیونگ یانگ است.

جو یانگ کول دیپلمات کره شمالی در ژنو گفت همچنین توضیح داد برگزاری این مانور نظامی ممکن است کره شمالی را به تجدید نظر در گام های مهمی که تا به حال برداشته ایم وادار کند.

وی تأکید کرد: با آنکه مقام های آمریکا و کره جنوبی به هر حربه ای برای توجیه این تمرین نظامی متوسل می شوند نمی توانند ماهیت ستیزه جویانه آن را پنهان نمایند.

کول در ادامه گفت: مسئله جدی تر این است که آمریکا با بی اعتنایی به تعهدات خودش برای معلق کردن مانورهای نظامی مشترک اقدام به مستقر کردن سخت افزارهای نظامی زیادی در کره جنوبی نموده است.

او در ادامه توضیح داد: این اقدام [آمریکا] ما را مجاب کرد اقدام به ساخت، آزمایش و استقرار ابزارهای نظامی قدرتمندی برای دفاع از خودمان کنیم.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع نموده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید نموده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ خاتمه ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 190

به "ابراز امیدواری پامپئو به شروع مذاکرات با کره شمالی از هفته های آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری پامپئو به شروع مذاکرات با کره شمالی از هفته های آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید