آیا جامعه آمریکا برای جنگ پس از انتخابات آماده می گردد؟

به گزارش مجله هاستفا، به عقیده کارشناسان روس، مناظره ترامپ و بایدن که کثیف ترین و توهین آمیزترین مناظره تاریخ بود، به خوبی شکاف موجود در جامعه ایالات متحده و نفرت بین حزب دموکرات و جمهوری خواه آمریکا را نشان داد.

آیا جامعه آمریکا برای جنگ پس از انتخابات آماده می گردد؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه نیزاویسیمایا گازیتا، چاپ مسکو در تحلیلی نوشته است: یک ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده (سوم نوامبر، 13 آبان ماه)، مناظره تلویزیونی بین دو نامزد این پست: دونالد ترامپ، رئیس دولت فعلی از حزب جمهوی خواه و جوزف بایدن نامزد اصلی حزب دموکرات، انجام شد که در جوی بسیار عصبی و توهین آمیز صورت گرفت. به نظر می رسد که هر دو سیاستمدار به جای آنکه کوشش نمایند مورد علاقه رأی دهندگان قرار بگیرند، بیشتر خود را برای جنگی که پس از انتخابات ماه نوامبر شروع خواهد شد، آماده کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

معمولاً مناظره های تلویزیونی تأثیر زیادی در تبلیغات انتخاباتی ایالات متحده ندارد، ولی این مناظره، اهمیت ویژه ای در مبارزات انتخاباتی داشت. مناظره ترامپ و بایدن، کثیف ترین مناظره انتخاباتی در طول تاریخ بود و ماهیت این ملاقات نشان دهنده تفرقه و شکافی است که در حال حاضر آمریکا در آن گیر افتاده است. هر دو نامزد پست ریاست جمهوری، ادب را به سطل آشغال انداختند که این رفتار از عدم دست دادن آنها در ابتدای برنامه شروع شده و به توهین های متقابل، انتها یافت.

از جزییات بحث ها و موضوعات مطرح شده که بگذریم، در نهایت باید چه کسی در این مناظره پیروز شد؟ مطبوعات آمریکا بی چون و چرا جو بایدن را پیروز می دانند، حتی زمانی که وی با بی ادب به ترامپ گفت: مردک، دهانت را ببند. این رفتار معمولاً غیرقابل قبول است، ولی این بار ترامپ با رفتار خود، لیاقت شنیدن چنین سخنی را داشت.

از بعضی جهات نیز می توان گفت که هر دو طرف تا حدودی در این مناظره پیروز شدند و توانستند از مواضع خود دفاع نمایند. ولی آنچه مسلم است، این مناظره به درستی نشان داد که اختلافات بین دو حزب سیاسی آمریکا به چه سطحی رسیده است.

آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه، معتقد است که منتظره توهین آمیز بین دونالد ترامپ و جو بایدن، وجود اختلافات جدی و روحیه نفرت در جامعه آمریکا را به خوبی مورد تأیید قرار داد.

وی با اشاره به اینکه، طبق گزارش شبکه تلویزیونی سی.ان.ان، این مناظره، وحشتناک ترین و بدترین چیزی بود که این شبکه تا به امروز پوشش داده است، اضافه کرد: این تعبیر اصلاً تعجب آور نیست. نخبگان سیاسی و جامعه ایالات متحده نه تنها دچار تفرقه اساسی شده، بلکه، روحیه نفرت بر دو حزب سیاسی کاملاً حاکم شده است و بحث پر از توهین دو نامزد پست ریاست جمهوری، دقیقاً این مسئله را منعکس کرد.

ولادیمیر واسیلی یف کارشناس ارشد موسسه آمریکا و کانادا در آموزشگاه علوم روسیه نیز در تبادل نظر با این روزنامه، یادآور شد که این مناظره به خوبی نشان داد که جامعه ایالات متحده تا چه اندازه دو قطبی شده است و هر یک از دو جبهه - جمهوری خواستار و دموکرات ها - نامزد خود را برنده مناظره می دانند.

وی اضافه کرد: به ویژه پاسخ دونالد ترامپ به این سئوال مجری که آیا طرفین نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، به هر شکل آن، را قبول خواهند داشت، بسیار مهم بود. رئیس جمهوری فعلی آمریکا موضع قبلی خود را تکرار کرد: او رای گیری به وسیله پست، که مخالفانش از آن دفاع می نمایند، را غیر صادقانه می داند. این در حالی است که طبق آخرین اطلاعات ، حدود 50 میلیون آمریکایی می خواهند از راه دور و به وسیله پست رأی دهند که بیشتر آنها نیز هواداران حزب دموکرات هستند. این مسئله به منزله آن است که از نظر ترامپ، دلایلی کافی برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات در دیوان عالی آمریکا وجود دارد.

این کارشناس روس نتیجه گرفت، بدین ترتیب، این موضع گیری گویای آماده سازی اوضاع برای آنچیزی است که پس از انتخابات اتفاق خواهد افتاد و آن بحث های جنگ افزوانه و غیرقابل قبول دانستن نتایج انتخابات است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5372

به "آیا جامعه آمریکا برای جنگ پس از انتخابات آماده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا جامعه آمریکا برای جنگ پس از انتخابات آماده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید