آغوش والدین معجونی برای آرامش نوزادن است

به گزارش مجله هاستفا، دانشمندان دانشگاه توهو(Toho University) ژاپن در مطالعه اخیرشان اظهار نموده اند هیچ چیز همانند آغوش والدین نمی تواند باعث آرامش نوزاد گردد.

آغوش والدین معجونی برای آرامش نوزادن است

به گزارش مجله هاستفا و به نقل از دیلی میل، طی این مطالعه دانشمندان با آزمایش بر روی نوزادان ژاپنی چهار ماهه دریافتند هنگامی که این نوزادان توسط والدین شان در آغوش گرفته می شوند در مقایسه با زمانی که توسط غریبه ها به آغوش کشیده می شوند، ضربان قلب آنها کندتر است و آرامش بیشتری دارند.

با این حال، محققان به مادران توصیه می نمایند که بیش از حد سفت کودک خود را بغل ننمایند زیرا هنگامی که نوزادان را سفت بغل نمایند ضربان قلب آنها سریع تر می گردد. این مطالعه بعضی از اولین شواهد را نشان می دهد که بغل کردن کودک(بدون فشار دادن بیش از حد او) نقش مهمی در ایجاد پیوند زودهنگام عاطفی بین والدین و فرزندانشان دارد.

پروفسور ساچین یوشیدا(Sachine Yoshida) نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه توهو در توکیو ژاپن گفت: ما می دانیم که بچه ها دوست دارند توسط والدین خود در آغوش گرفته شوند اما آنچه ما را شگفت زده می نماید این است که چقدر کم در خصوص بغل کردن می دانستیم.

دانشمندان طی این مطالعه ضربان قلب نوزادان کمتر از یک سال را حین نگه داشتن معمولی، در آغوش دریافت و در آغوش محکم دریافت و همچنین ضربان قلب والدین آنها را آنالیز کردند. آنها همچنین آنالیز کردند که چه اتفاقی در بدن کودک رخ می دهد وقتی یک زن غریبه او را بغل می نماید.

یافته ها نشان می دهد که فاصله بین ضربان(IBI) - نشانه آرامش - زمانی بیشتر بود که نوزادان یک آغوش معمولی را از سوی مادر خود دریافت می کردند و این فاصله بین ضربان زمانی که توسط پدر و مادرشان در آغوش گرفته می شدند، بالاتر نیز می رفت و نوزادان آرامش بیشتری پیدا می کردند و این در حالی بود که هنگامیکه بچه ها توسط غریبه ها در آغوش کشیده می شدند این گونه نبود.

فاصله بین ضربان(IBI) زمان بین هر ضربان قلب در پستانداران است. افزایش فاصله بین ضربان به معنای آن است که زمان بیشتری بین ضربان وجود دارد، در حالی که زمانی که فاصله بین ضربان کاهش می یابد به معنای ضربان قلب سریع تر است. در این مطالعه، فاصله بین ضربان طولانی مدت با آرامش نوزادان مرتبط بود است، در حالی که یک فاصله بین ضربان کوتاه می تواند یک شاخص استرس باشد. محققان گزارش دادند که فاصله بین ضربان والدین و نوزادان هر دو در طول آغوش دریافت افزایش یافته بود و آنها آرامش داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3561

به "آغوش والدین معجونی برای آرامش نوزادن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغوش والدین معجونی برای آرامش نوزادن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید