سودای رفتن به المپیک با قایق های فرسوده

به گزارش مجله هاستفا، بار کسب سهمیه المپیک بر روی دوش پاروزنان جوانی است که با قایق های فرسوده کوشش می نمایند مسافر ژاپن شوند تا بتوانند آینده خود را تغییر دهند.

سودای رفتن به المپیک با قایق های فرسوده

به گزارش خبرنگاران، قایقرانی جزو رشته هایی است که هنوز سهمیه المپیک نگرفته است و در حالی که پاروزنان آماده حضور در مسابقات انتخابی بودند شیوع ناگهانی ویروس کرونا تمام برنامه ها را بهم ریخت و باعث لغو مسابقات شد. قایقرانان هم یک سال دیگر منتظر ماندند تا در مسابقات انتخابی المپیک شرکت نمایند و تکلیف سهمیه های این رشته نیز مشخص گردد.

شروع چالشی ترین روزهای مدیریتی سهرابیان

مسابقات انتخابی المپیک اولین و جدی ترین چالش برای علیرضا سهرابیان رییس فدراسیون قایقرانی محسوب می گردد چراکه مشخص می گردد فدراسیون او سهمی در المپیک توکیو دارد یا خیر. سهرابیان در اواخر سال 97 و در رقابت با مدیر پیشین اداره کل ورزش و جوانان استان تهران توانست به عنوان رییس فدراسیون انتخاب گردد و قایقرانی پس از ماه ها بلاتکلیفی بالاخره رییس دار شد.

سهرابیان در شرایطی فدراسیون را تحویل گرفت که بعد از بازی های آسیایی جارکاتا برگزاری اردوها بلاتکلیف مانده بود و پاروزنان هر کدام برای خود تمرین می کردند. عمر ریاست سهرابیان به دو سال می رسد و بدون شک جدی ترین چالش رویدادی که با آن روبرو است، انتخابی المپیک خواهد بود. البته او به طور رسمی اعلام ننموده که قایقرانی چند سهمیه می گیرد اما این اطمینان را داده است که حتما این رشته در المپیک توکیو نماینده خواهد داشت.

قایقرانی با دو ورزشکار در المپیک ریو

قایقرانی در المپیک ریو یک سهمیه در روئینگ زنان توسط مهسا جاور و یک سهمیه در کانو مردان توسط عادل مجللی داشت. البته مجللی در دقیقه 90 مسافر ریو شد چراکه پاروزن قزاق به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش سهمیه را از دست داد و در نهایت این سهمیه به مجللی رسید و باید دید دو سهمیه المپیک ریو به چند سهمیه در المپیک توکیو تبدیل می گردد.

رفتن چهره های نامدار قایقرانی و مطرح شدن جوان تر ها

بعد از بازی های آسیایی، رفتن ها از قایقرانی شروع شد. در روئینگ، محسن شادی تصمیم گرفت که دیگر در تیم ملی نباشد و مهسا جاور هم خداحافظی کرد که البته بعدا جاور دوباره برگشت اما برنامه ریزی او برای بازی های آسیایی2022 است.

در کایاک، احمدرضا طالبیان در نیمه راه آماده شدن برای انتخابی المپیک قید حضور در این رویداد را زد. آرزو حکیمی نیز همانند طالبیان ابتدا برای انتخابی المپیک تمرین کرد اما سپس به دلیل حضور در کانادا برای ادامه تحصیل تصمیم گرفت در انتخابی المپیک شرکت نکند. در کانو، عادل مجللی نشان داد برنامه قوی برای رقابت در 1000 متر ندارد و به نوعی قید انتخابی المپیک را زد.

در میان این رفتن ها اما جوان هایی بودند که نامشان بیشتر از گذشته مطرح شد و با انگیزه به دنبال دریافت سهمیه هستند. بهمن نصیری در روئینگ مردان و محمد نبی رضایی در کانو مردان شانس های اصلی کسب سهمیه المپیک هستند و این دو ورزشکار جوان معتقدند اگر بتوانند سهمیه را بگیرند آینده آنها تغییر خواهد نمود.

در روئینگ بانوان هم نازنین ملایی به عنوان شانس کسب سهمیه مطرح است تا همانند لندن و ریو ایران یک نماینده را در روئینگ بانوان داشته باشد.

احمد احمدی در بادبانی نیز به دنبال سهمیه است و از مدت ها پیش در اسپانیا تمرین می نماید تا شانس خود را در آخرین مسابقه انتخابی المپیک قاره آسیا امتحان کند.

ایران در کدام ماده ها به دنبال سهمیه است؟

روئینگ: در سه ماده اعزام انجام می گردد:

یک نفره مردان و زنان و دونفره بانوان

آب های آرام: در سه ماده اعزام قطعی است:

کایاک یکنفره 500 متر زنان، کایاک یک نفره 1000 متر و کانوی یکنفره 1000 متر مردان

ماده های که در صورت کسب رکورد مشخص شده، اعزام انجام می گردد:

- کانوی دونفره 500 متر زنان

- کایاک یکنفره 200 متر زنان

- کانوی یکنفره 200 متر زنان

- کایاک دونفره 1000 متر مردان

- کایاک 200 متر مردان

قایقرانان حاضر در اردو در صورتی که بتوانند در تست انتخابی فروردین ماه رکورد مد نظر را کسب نمایند، به مسابقات اعزام خواهند شد.

قایق و تجهیزات نو مهمترین دغدغه پاروزنان

یکی از مهمترین خواسته های پاروزنان چه در روئینگ و چه در آب های آرام تامین قایق ها و تجهیزات به روز بوده است و بارها در خصوص این مسئله صحبت نموده اند. به نظر می رسد آنها تا انتخابی المپیک مجبورند با همان قایق های فرسوده تمرین نمایند چراکه قایق های روئینگ خریداری شده از چین هنوز بعد از یک سال به دست روئینگ سواران نرسیده است چه برسد به اینکه تازه بخواهند برای کانو و کایاک هم سفارش قایق و تجهیزات جدید بدهند.

مهمترین مسابقات پیش رو

انتخابی المپیک بادبانی: 12 تا 19 فروردین در عمان

انتخابی المپیک روئینگ: 15 تا 17 اردیبهشت در ژاپن

انتخابی المپیک آب های آرام: 15 تا 17 اردیبهشت در تایلند

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7073

به "سودای رفتن به المپیک با قایق های فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودای رفتن به المپیک با قایق های فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید