23 نفر اثری دغدغه مند و شریف در تاریخ سینمای ایران

به گزارش مجله هاستفا، بازیگر فیلم 23 نفر گفت: از نظر من 23 نفر اثری دغدغه مند و ماندگار در تاریخ سینمای ایران خواهد بود، به شخصه از اینکه در فیلم بیست و سه نفر به ایفای نقشی هرچند کوتاه پرداختم به خود افتخار می کنم.

23 نفر اثری دغدغه مند و شریف در تاریخ سینمای ایران

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، مجید پتکی بازیگر فیلم سینمایی 23 نفر در مصاحبه با میزان، پیرامون استقبال عمومی از اکران عمومی این فیلم سینمایی گفت: خوشبختانه فیلم سینمایی 23 نفر در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اقبال خوبی روبرو شد و حال با وجود اینکه زمان کوتاهی از اکران اثر گذشته در بازخوردهایی که از نزدیک داشته ام عموم جامعه از این اثر راضی است و مخاطب با نگاهی مثبت از سالن سینما بیرون می آید.

وی درباره حضور خود در فیلم سینمایی 23 نفر تاکید کرد: نقش من در فیلم سینمایی 23 نفر یکی از نقش های خاص اثر بود، در این فیلم من نقش تنها درجه دار نظامی فیلم را بازی می کردم، در دوران اسارت درجه داران با شرایط سخت تری روبرو بوده اند و همین اتفاق نقش من را در شرایط ویژه ای قرار می داد.

بازیگر نقش سروان تقوی در فیلم سینمایی 23 نفر به همین دلیل ادامه داد: سروان تقوی در فیلم 23 نفر تنها درجه دار و نظامی بود، در اردوگاه های اسرا به طور معمول هویت درجه داران مخفی نگه داشته می شد تا نیروهای بعث آنها را شناسایی نمی کنند، این عوامل باعث می شد تا نقشی درونی را بازی کنم، به همین دلیل من باید از هرگونه اضافه کاری پرهیز می کردم.

وی با اشاره به تحقیقات خود برای رسیدن به نقش تاکید کرد: نقش من در فیلم 23 نفر باید در راستای فردی نظامی و کاملاً با نظم و انضباط قرار می گرفت. برای ایفای این نقش علاوه بر کارگردان کمک بسیار زیادی از اسرای اصلی آن دوران گرفتم تا بهتر و بیشتر با جزئیات نقش خود آگاه شوم. همین تحقیقات میدانی و گفت وگوها باعث شد تا بتوانم در این اثر جایی بگیرم. اتفاق اصلی اینجاست که من فقط نقش یک نظامی را بازی نمی کردم، نقش فردی را بازی می کردم که به صورت واقعی هم در تاریخ وجود داشتهاست، به همین دلیل باید به شخصیت اصلی و واقعی هم وفادار می ماندم.

بازیگر این فیلم در مورد نظر شخصی خود پس از تماشای فیلم مهدی جعفری اظهار کرد: من به شدت فیلم 23 نفر را دوست داشتم. از نظر من بازیگردانی این تعداد از نوجوان کار بسیار سختی بود که با تمامی مسائل شکل گرفت. همخوانی و بازی گیری از نوجوانانی که هر کدام هم لهجه خود را داشتند در عمل کار به شدت پیچیده ای است. خوشبختانه جعفری با صبوری توانست از پس تعداد زیاد بازیگران برآید.

پتکی 23 نفر را اثری ماندگار خواند و گفت: از نظر من 23 نفر اثری دغدغه مند و ماندگار در تاریخ سینمای ایران خواهد بود، به شخصه از اینکه در فیلم بیست و سه نفر به ایفای نقشی هرچند کوتاه پرداختم به خود افتخار می کنم و از همین جا اعلام می کنم فیلم بیست و سه نفر و بازی در آن نقطه درخشان و افتخار روزمه و کارنامه کاری ام خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2188

به "23 نفر اثری دغدغه مند و شریف در تاریخ سینمای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 نفر اثری دغدغه مند و شریف در تاریخ سینمای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید