100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی

به گزارش مجله هاستفا، وزیر امور مالی و دارایی از آمادگی دولت برای واگذاری 100 هزار میلیارد تومان از دارایی های دولت به بخش خصوصی در 6 ماهه اول سال اطلاع داد.

100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی

فرهاد دژپسند، وزیر امور مالی و دارایی در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز گزارشی از عملکرد وزارت اقتصاد در حوزه های مختلف که مربوط به اجرای سیاست های کلی اصلی 44 قانون اساسی در مورد بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی بود ارائه شد. همچنین برنامه هایی که سال جاری در راستای تحقق شعار سال، فراوری، پشتیبانی و مانع زدایی ها در دستور کار داشته ایم را ارائه کردیم.

وزیر امور مالی و دارایی اضافه نمود: در سال گذشته توانستیم گام های بلندی در جهت بهبود فضای کسب و کار برداریم، عمدتاً در این حوزه نتیجه کار ما به بخش خصوصی مربوط می گردد. یکی از راهکارهایی که در این جهت به ما یاری کرد، اصلاح ماده یک و 7 اصل 44 قانون اساسی بود چرا که ضمانت اجرایی به هیأت مقررات زدایی برای انجام این کار داده شد.

وی اظهار کرد: بخشی از برنامه ما برای تسهیل کسب و کار در دست اجرا و بخشی دیگر، مربوط به اخذ مجوزهای قانونی از مراجع قانونی همانند دولت، شورای هماهنگی مالی و هیأت مقررات زدایی است که بعضی از آنها را در حوزه گمرک و مالیات گرفتیم و بخشی از آن در دستور کار شورای هماهنگی مالی بوده و در حال اجرا است.

دژپسند ادامه داد: وزارت اقتصاد و دارایی، 27 هزار میلیارد تومان آگهی فروش در مرحله عرضه شرکت های دولتی مشمول واگذاری به بخش خصوصی در اختیار دارد که باید مشتری و تقاضا برای آن وجود داشته باشد، بنابراین برنامه ما این است که برای 6 ماه اول سال، به ارزش 100 هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی که در فهرست واگذاری قرار دارند، آماده عرضه گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7618

به "100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید