یک مقام عراقی: عراق کاملا به برق ایران وابسته است

به گزارش مجله هاستفا، معاون وزیر انرژی عراق با بیان اینکه این کشور 7 گیگاوات برق از ایران وارد کرده است، گفت: صادقانه بگویم عراق کاملا به برق ایران وابسته است.

یک مقام عراقی: عراق کاملا به برق ایران وابسته است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از رویترز، یک مقام رسمی وزارت انرژی عراق گفت: این کشور برای تامین نیاز برق داخلی 7 گیگاوات برق از ایران وارد کرده است.

عباس جابر، معاون وزیر انرژی عراق در کنفرانس خبری در قاهره گفت: شاید در سه سال آینده عراق بتواند نیازهای برق خود را تامین کند و در این زمینه خودکفا باشد، البته این راستا پرچالش خواهد بود؛ چراکه مصرف کنندگان باید هزینه زیاد تولید را بپردازند.

بر اساس این گزارش، دهه ها تحریم عراق و چالشی که در این کشور ایجاد شده، باعث کمبود برق در این کشور شده است.

معاون وزیر انرژی این کشور با بیان اینکه ظرفیت تولید برق داخلی این کشور 19.5 گیگاوات است، گفت: نیاز این کشور 25.5 گیگاوات است که این شکاف از طریق واردات از ایران جبران می شود.

این مقام عراقی گفت: صادقانه بگویم که ما باید این واردات از ایران را انجام دهیم؛ چراکه در تولید برق خودکفا نیستیم و برای تامین نیاز کشور عراق باید این واردات را انجام دهیم و در این زمینه وابسته به ایران هستیم.

وی در ادامه گفت: انتظار ما این است که بتوانیم تامین انرژی خود را متنوع تر کنیم و پروژه ای را که سال 2020 آغاز می شود، بتوانیم تا ظرفیت 500 مگاوات انرژی استحصال کنیم.

عباس جابر با بیان اینکه صورتحسابی که مردم این کشور پرداخت می کنند تنها 10 درصد هزینه های تولید را تامین می کند، گفت: با این حال عراق به ظرفیت های تولید برق خود اضافه خواهد کرد، البته جزئیات آن را توضیح نداد.

به گفته این مسئول عراقی حملات اخیر داعش حدود 4.5 گیگاوات به تولید برق این کشور خسارت زده است.

نماشو: شبکه تبلیغاتی نماشو | آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، ثبت آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، رپورتاژ رایگان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1347

به "یک مقام عراقی: عراق کاملا به برق ایران وابسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مقام عراقی: عراق کاملا به برق ایران وابسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید