یافته های باستان شناسی عصر آهن غرب ایران در موزه سنندج

به گزارش مجله هاستفا، نمایشگاه یافته های باستان شناسی عصر آهن غرب ایران همزمان با برگزاری همایش بین المللی عصر آهن غرب ایران و مناطق همجوار در موزه سنندج افتتاح شد.

یافته های باستان شناسی عصر آهن غرب ایران در موزه سنندج

ایسنا: به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، جبرییل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران - با بیان این که 289 اثر از مجموعه موزه سنندج و موزه ملی ایران از محوطه های باستانی غرب ایران با همکاری موزه ملی ایران در موزه سنندج به نمایش درآمده اند، گفت: این نمایشگاه از یکشنبه 12 آبان در موزه باستان شناسی سنندج به نمایش درآمده و قرار است این نمایشگاه تا 12 آذر در این موزه فعال باشد.

وی هدف این نمایشگاه را معرفی بیشتر یافته های باستان شناسی منطقه غرب ایران متعلق به عصر آهن مطرح کرد و ادامه داد: کردستان یکی از کانون های اصلی فرهنگی عصر آهن به ویژه خاستگاه فرهنگ مانا است که به آن کمتر پرداخته شده است.

او همچنین درباره آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 289 اثر از مجموعه موزه سنندج و موزه ملی ایران از محوطه های باستانی زیویه، حسنلو، بسطام، کول تاریکه، ملامچه، چنگبار، هفتوان، کانی زیرین، روار، گورستان زاگرس و قلایچی بوکان به نمایش درآمده اند.

مدیرکل موزه ملی ایران برگزاری نمایشگاه های استانی را یکی از رسالت های موزه مادر کشور ارزیابی کرد و گفت: در صورت مهیا بودن شرایط لازم در موزه های استانی کشور، آماده ایم تا با برگزاری نمایشگاه های موقت، شرایط مناسبی را برای بازدید و آشنایی هر چه بیشتر مردم با آثار ارزشمند فرهنگی تاریخی موجود در موزه ملی ایران مهیا کنیم.

نماشو: شبکه تبلیغاتی نماشو | آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، ثبت آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، رپورتاژ رایگان

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1285

به "یافته های باستان شناسی عصر آهن غرب ایران در موزه سنندج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یافته های باستان شناسی عصر آهن غرب ایران در موزه سنندج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید