یادمان استاد حسن انوشه وتجلیل از دکتر علی شافی

به گزارش مجله هاستفا، خبرگزاری خبرنگاران- آیین تجلیل از زنده یاد استاد حسن انوشه ؛ ادیب و دانشنامه نگار بزرگ ایران و دکتر علی شافی مدیرعامل بنیاد مازندران پژوهی انوشه همزمان با هفته کتاب و در اختتامیه جشنواره کتاب سال مازندران برگزار می گردد .

یادمان استاد حسن انوشه وتجلیل از دکتر علی شافی

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری، همزمان با برگزاری جشنواره کتاب سال مازندران، آیین تجلیل از زنده یاد استادحسن انوشه بعلاوه ؛ دکتر علی شافی به پاس خدمات ارزنده علمی و فرهنگی آنان ، با اهداء لوح سپاس از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات برگزار خواهد شد .

عباس زارع مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران ضمن اعلام این خبر گفت : زنده یاد استاد حسن انوشه یکی از مفاخر فرهنگی استان بود که سرپرستی کتاب دانشنامه مازندران را برعهده داشت .

وی اضافه نمود: از جمله آخرین آثار در دست تالیف این استاد، دانشنامه مازندران بود ؛ این کتاب در سه جلد و هر جلد یک هزار صفحه و در مجموع شش هزار و 500 مقاله دارد که نگارش آن به انتها رسیده است. وی بعلاوه آثار فاخر دیگری مانند : دانشنامه تاریخ ایران-کمبریج و دانشنامه ادب فارسی به یادگار گذاشته است .

وی توضیح داد : دکتر علی شافی نیز از خیران فرهنگی و مدیر عامل بنیاد مازندران پژوهی انوشه همراه با زنده یاد استاد حسن انوشه پایه گذار دانشنامه مازندران می باشند .

شایان ذکر است این مراسم باهمکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران و خانه کتاب وادبیات ایران در بیست ونهم آبان ماه جاری در شهرستان آمل-دریای 26 سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگ وهنر جامع علمی-کاربردی وباحضور مسوولان شهری واستانی وپژوهشگران ونویسندگان برگزیده کتاب سال مازندران برگزار خواهد شد .

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9149

به "یادمان استاد حسن انوشه وتجلیل از دکتر علی شافی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادمان استاد حسن انوشه وتجلیل از دکتر علی شافی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید