کامبوزیا در قلب های بچه های ایران ماند

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران آهای! چه کسی بلد است زنبورک بزند؟ چه کسی می تواند با صدای زنبورک غصه ها را دور کند؟ دارم صدایش را می شنوم... گوش کنید... گوش کنید...

کامبوزیا در قلب های بچه های ایران ماند

گربه خوش صدا منم

ببین چه خوب ساز می زنم

با صدای زنبورکم

غصه ها رو دور می کنم!

ما در این روزهای تلخ و دردناک، دوباره گربه آوازه خوان را لازم داریم تا بیاید و با صدای زنبورکش غصه ها را از چشم و دلمان دور کند!

یک نفر باید پیدا گردد. یک نفر باید دوباره بیاید و به اندازه یک سبد خیلی خیلی عظیم کلوچه بپزد، ما لازم داریم که همه با هم در آن سبد عظیم کلوچه قایم شویم تا دوباره راه خانه مان را پیدا کنیم!

یک نفر دوباره... یک نفر مثل...

کامپوزیا پرتوی، فیلم نامه نویس و کارگردان یگانه ی ما، خالق شخصیت های به یادماندنی برای بچه های نسل دهه شصت، از میان ما رفت. این که نام و قصه شخصیتی خلق شده در اثری هنری، تا چند دهه در ذهن بچه های ایران حک گردد، فرصتی نیست که هر هنرمندی از آن بهره مند شده باشد؛ اما کامبوزیا پرتوی با گلنار و ترانه و گلدونه در قلب های بچه های ایران ماند.

انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، ضمن این که خود را همراه همه تشکل ها و فعالان حوزه ادب و هنر کودک و نوجوان سوگوار می داند؛ درگذشت این هنرمند عظیم را به خانواده آن عزیز، دوستان و همکارانش و همه اهالی هنر تسلیت می گوید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5956

به "کامبوزیا در قلب های بچه های ایران ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامبوزیا در قلب های بچه های ایران ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید