چرا مسکن گران است؟

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران: وزیر راه و شهرسازی، گفت: در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازارهای موازی است.

چرا مسکن گران است؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مجله هاستفا به نقل از خانه ملت، نشست ویژه کمیسیون عمران مجلس بعد از ظهر امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مدیران مرتبط بخش مسکن با هدف آنالیز برنامه ها و اقدامات اجرا شده در حوزه فراوری و مدیریت بازار مسکن برگزار گردید.

در این نشست محمد اسلامی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن ، گفت: یکی از برنامه های وزارتخانه، مسدودسازی تقاضاهای غیرمصرفی در بازار مسکن است، در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازارهای موازی همچون دلار و تورم است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اساسی خانه دار کردن مردم جزء وظایف حکومت و دولت است، در شرایط کنونی میزان حداقلی فراوری مسکن در کشور حدود 300 هزار واحد است، حال سالانه باید 700 هزار واحد مسکن شهری و 200 هزار واحد مسکن روستایی فراوری گردد تا هم مسکن خانه اولی ها و هم موارد جایگزینی تأمین گردد.

وزیر راه و شهرسازی مطرح نمود: وزارت راه و شهرسازی برنامه کلانی برای تأمین مسکن اقشار آسیب پذیر و سایر اقشار دارد، از طرف دیگر اقدامات قابل قبولی برای تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر اجرا شده است، کل واحدهای مسکن مهر 2 میلیون و 200 هزار واحد بوده که تا الان یک میلیون و 930 هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده است، همچنین 120 هزار واحد آماده شده که با تکمیل انشعابات، واحدها تحویل خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه دولت نمی تواند به صورت مستقیم در بازار اجاره مسکن مداخله کند، اظهارداشت: بر اساس ماده 2 قانون ساماندهی زمین و مسکن دولت مجاز به اجاره داری حرفه ای است، از این رو در این رابطه، وزارت راه و شهرسازی زمین های 99 ساله را به دستگاه های متقاضی ارائه نموده و تسهیلات مربوطه ارائه خواهد شد، تا مساکن استیجاری فراوری گردد، در آن موقع می توان در قیمت اجاره مسکن در آن مناطق دخالت کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4088

به "چرا مسکن گران است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مسکن گران است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید