پیشرفت مسکن ملی تهرانسر به 27 درصد رسید

به گزارش مجله هاستفا، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر 1000 واحد از پروژه اقدام ملی مسکن تهرانسر به پیشرفت 27 درصد رسیده است گفت: از روز دوم فروردین ماه پروژه فعال است و هر سه انبوه ساز در سه شیفت کار می نمایند.

پیشرفت مسکن ملی تهرانسر به 27 درصد رسید

خلیل محبت خواه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از روز دوم فروردین ماه پروژه مسکن ملی مشارکتی تهرانسر فعال است. هم اکنون 1000 واحد از این پروژه به 27 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است. هر سه انبوه ساز این طرح در پاییز و زمستان گذشته به طور کلی در سه شیفت فعال بودند.

وی اضافه کرد: در بهار 1400 قرار است 1000 واحد دیگر از پروژه اقدام ملی مسکن تهرانسر به فراخوان گذاشته گردد که مجموع طرح به 2000 واحد خواهد رسید. در این خصوص طراحی، معماری، پروانه ساخت و هماهنگی با شهرداری تهران منطقه 21 اجرا شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، طرح مشارکتی مسکن ملی تهرانسر را پیروز دانست و گفت: انبوه سازانی که در این پروژه مشارکت کردند از شرایط راضی هستند. مسکن ملی تهرانسر در چهار بلوک به صورت مسکونی و تجاری اجرا می گردد و در فراخوان جدید نیز قرار است واحدهای مسکونی و تجاری گنجانده گردد.

محبت خواه اظهار داشت: اگرچه مسکن ملی تهرانسر حدود هفت ماه عقب افتاد ولی از زمانی که بنده مسئولیت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران را بر عهده گرفتم مرتبا هر پنجشنبه از پروژه بازدید داشتیم و به طور کلی 34 بار به آن سر زدیم. یک بار مهندس اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ و دو بار مهندس مهرآبادی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ـ در این پروژه حضور یافتند که موجب دلگرمی انبوه سازان شد. در حال حاضر مسائل با شهرداری مرتفع و کد نوسازی ها به انبوه سازان اعطا شده است.

وی پروژه تهرانسر را به لحاظ دسترسی و زیرساختها مناسب دانست و گفت: مسکن ملی تهرانسر از نظر زیرساختها، دسترسی به آزادراهها و فضاهای شهری پروژه خوبی است که در کنار بلوار اصلی قراردارد.

به گزارش خبرنگاران، طرح اقدام ملی مسکن شهریورماه سال 1398 با حضور رییس جمهور به طور رسمی از تهرانسر کلنگ زنی شد و هم اکنون 18 ماه از شروع آن می گذرد. برای تهرانسر 2000 واحد مسکن ملی تعریف شده که مسئولان وزارت راه و شهرسازی قول داده اند 1000 واحد آن مهرماه 1401 به بهره برداری برسد. در برخی بلوکهای پروژه 1000 واحدی سقف طبقه سوم زده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7014

به "پیشرفت مسکن ملی تهرانسر به 27 درصد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت مسکن ملی تهرانسر به 27 درصد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید