پمپ هایی برای جابجایی سیالات با غلظت بالا فراوری شد

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، یکی از نیازهای مهم و فناورانه صنایع بالادستی کشور وجود پمپ هایی برای جابه جایی سیالات با غلظت بالا یا حاوی ذرات جامد است.

پمپ هایی برای جابجایی سیالات با غلظت بالا فراوری شد

این پمپ ها که در شمار تجهیزات مهندسی و فناورانه صنعتی به شمار می فرایند، احتیاجمند دانش فنی بالایی هستند و تا پیش از فراوریات ایران ساخت، احتیاج صنایع از جهت پر پیچ و خم واردات تامین می شد. اما با کوشش فعالان فناور یک شرکت دانش بنیان، احتیاج کشور به نوع خاصی از پمپ های جابه جایی مثبت با محصولات ایران ساخت تامین شده است.

صابر مصطفوی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به فراوری گونه ای از پمپ های جابه جایی مثبت از نوع اسکرو مارپیچی برای صنایع بالادستی و پایین دستی گفت: خوشبختانه کشور در زمینه فراوری پمپ های دوار و سانتریفیوژ به توانمندی بسیار بالا رسیده است و شرکت های دانش بنیان و فناور در فراوری این پمپ ها دارای توانمندی هستند. اما در حوزه پمپ های جابه جایی مثبت این احتیاج به طور جدی وجود دارد که این فناوری در داخل کشور بومی سازی شد.

وی با اشاره به کاربرد و اهمیت بالای صنایع بالادستی، بیان نمود: فراوریات این شرکت در بازار داخل تحت عنوان مونوپمپ های اسکرو، پمپ های پیچی و یا ماردونی شناخته می گردد. مونوپمپ های فراوریی این شرکت با برند پمپ پاژ در دو نوع افقی و عمودی در 47 سایز طراحی و فراوری می شوند که این تنوع تعداد در سایز مونوپمپ های فراوریی این شرکت باعث شد که به راحتی بتوان از آن ها در ظرفیت ها و فشارهای مختلف استفاده کرد.

مصطفوی کاربرد مونو پمپ های پمپ پاژ را برای انتقال سیالات دارای غلظت بالا، حاوی ذرات جامد و خورندگی بالا دانست و اضافه کرد: این پمپ ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برای جابه جایی پلی پروپیلن، در تصفیه خانه های فاضلاب و پکیج های تصفیه پساب برای انتقال لجن تغلیظ شده و در صنایع معدنی برای تزریق فلوکولانت کاربرد دارد. همچنین پمپ های ماردونی این شرکت در صنایع پایین دست مانند صنایع غذایی برای جابه جایی مواد غذایی غلیظ مانند رب، عسل و مواد غذایی همراه با مواد جامد استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7604

به "پمپ هایی برای جابجایی سیالات با غلظت بالا فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپ هایی برای جابجایی سیالات با غلظت بالا فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید