واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و توصیه شبکه های ماهواره ای به مردم ، هشدار به دارندگان سهام عدالت

به گزارش مجله هاستفا، وزیر امور مالی و دارایی با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان تازه وارد بازار سرمایه گفت: تمام فعالان بازار سرمایه که تازه وارد بازار شده اند حتما مشاوره بگیرند.

واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و توصیه شبکه های ماهواره ای به مردم ، هشدار به دارندگان سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره ویژگی های بازار سرمایه اظهار کرد: ذات بازار سرمایه ریسکی است یعنی دارای یک فرایند ثابت و تضمین شده نیست؛ در این شرایط وقتی کسی می خواهد در بازار سرمایه فعالیت کند باید این نکات را در نظر داشته باشد.

  • سهامدارانی که پول فروش سهام عدالت آنها واریز نشده است بخوانند

دژپسند اضافه کرد: بازار سرمایه به گونه ای است که سهام بعضی شرکت ها نوسان دارد؛ مثلا در دوره تشکیل مجامع ترتیباتی حاکم است که ممکن است بر سهام شرکت ها اثر بگذارد. تحولات بین المللی و تحولات بازارها و متغیرهای جایگزین نیز می توانند بر بازار سرمایه تاثیرگذار باشند.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه پاسخ این پرسش که آنهایی که به بازار سرمایه ورود نموده اند، بمانند یا بفرایند، کلی نیست، گفت: فعالان بازار سرمایه و بویژه کسانی که اخیراً وارد بازار سرمایه شده اند باید دقیقا محاسبه نمایند که سهام فلان شرکت که طبق اقتضائات و محاسبات نباید کاهش پیدا می نموده است، باید با صبر برخورد نمایند، از طرفی اگر سهام شرکتی که طبق محاسبات نباید افزایش می یافته و اصلاح شده، باید اصلاح آن را بپذیرند؛ بنابراین این نوسانات بستگی به شرکت، صورت های اقتصادی آن و فرایند تحولات بین المللی آن صنعت دارد.

وی توضیح داد: دولت همچنان قائل به این است که بازار سرمایه باید مورد توجه باشد و تقویت گردد.

دژپسند در پاسخ به پرسشی درباره تأخیر در پرداخت پول سهامداران عدالتی که 30 درصد از سهام خود را فروخته اند و پرسش دیگری درباره علت عدم انتقال سهام عدالت به سبد سهام سهامداران گفت: این کار توسط کارگزاری ها انجام می گردد اما اگر هرکسی نسبت به سهام عدالت اعتراضی دارد طبق سامانه هایی که اعلام کردیم که دادیم شکایت نمایند و تا به امروز برخوردهایی انجام گرفته است و بخشی از مسائل اصلاح شده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سهام عدالت، سهام شرکت های بسیار خوبی است اظهار کرد: بر همین اساس خواهش من از سهامداران سهام عدالت این است که گرفتار هیجانات بازار نشوند، چراکه سهام عدالت ارزنده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره فضاسازی بعضی رسانه های فارسی خارج کشور درخصوص توصیه به مردم برای خروج از بورس، گفت: قرار نیست سرنوشت ما را آنها مشخص نمایند، بلکه فعالان بازار سرمایه در کشور قدرت تحلیل دارند. امروز دوره های آموزشی زیادی برای بازار سرمایه برگزار می گردد و کارگزاری ها نیز در این زمینه ورود نموده اند. از طرفی با صداوسیما وارد مذاکره شدیم که یک شبکه خاصی را مشخص کنیم که چند ساعت در روز بتوانیم آموزش ها در این خصوص ارائه دهیم. سازمان بورس در این ارتباط جلساتی با صداوسیما داشته است.

دژپسند در خاتمه تاکید نمود: تمام فعالان بازار سرمایه که تازه وارد بازار شده اند حتما مشاوره بگیرند و به حرف های شبکه های دیگر اتکا ننمایند.

  • فروش سهام عدالت به صورت بلوکی | فروش سهام عدالت تاثیری در بازار دارد؟

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4937

به "واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و توصیه شبکه های ماهواره ای به مردم ، هشدار به دارندگان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و توصیه شبکه های ماهواره ای به مردم ، هشدار به دارندگان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید