واشنگتن پست: شرایط کرونا همچون شرایط جنگی است، تدابیر جنگی ترامپ کجاست؟

به گزارش مجله هاستفا، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در یک سرمقاله از تدابیر دولت این کشور و شیوه مواجهه آن با شیوع بیماری کرونا انتقاد کرده است.

واشنگتن پست: شرایط کرونا همچون شرایط جنگی است، تدابیر جنگی ترامپ کجاست؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در سرمقاله ای به انتقاد از رویکرد دولت این کشور در مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداخت.

این روزنامه در این سرمقاله تاکید کرده است که کمبودهای دردسرساز می تواند تمام تلاش های پرسنل درمانی آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس این گزارش، کمبود تجهیزات حفاظت شخصی در سراسر آمریکا وجود دارد، از جمله کمبود ماسک. برخی مراکز کنترل بیماری در آمریکا به جای ماسک از دستمال های پارچه ای استفاده می کنند.

واشنگتن پست تاکید می کند که مشکل تامین تجهیزات قریب به شرایط جنگی است، کسی برای این شرایط آماده نبوده و اکنون همه باید بار بیشتر را به دوش کشند.

در سرمقاله مزبور به یک گزارش نیویورک تایمز اشاره شده که در آن درباره یک اتاق اورژانس در لس آنجلس آمده که به پزشکان یک جعبه ماسک تاریخ گذشته داده شده بود که وقتی به روی صورت خود قرار دادند، باندهای الاستیک آنها در رفت. ... یک پزشک به نیویورک تایمز گفته بود: ما بدون داشتن مهمات در شرایط جنگی به سر می بریم.

در بخش پایانی این سرمقاله به سخنان اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اشاره شده که وی وظیفه تامین اقلام دچار کمبود را برعهده فرمانداران ایالت ها دانسته بود. به گفته ترامپ، این وظیفه دولت فدرال نیست که اقلام را در مقادیر زیاد خریداری کرده و آنها را حمل کند.

واشنگتن پست از ترامپ پرسیده است که اگر مشکل همچون مسائل دوران جنگ است پس تدابیر متناسب جنگی او کجاست؟

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3268

به "واشنگتن پست: شرایط کرونا همچون شرایط جنگی است، تدابیر جنگی ترامپ کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: شرایط کرونا همچون شرایط جنگی است، تدابیر جنگی ترامپ کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید