بروز حساسیت و ابتلا به بیماری پس از تزریق واکسن فایرز

به گزارش مجله هاستفا، علاوه بر موارد متعدد بروز حساسیت در دریافت کنندگان واکسن کرونای شرکت فایزر، یک پرستار آمریکایی چند روز پس از تزریق این واکسن، به بیماری کووید 19 مبتلا شد.

بروز حساسیت و ابتلا به بیماری پس از تزریق واکسن فایرز

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تنها چند روز پس از توزیع واکسن کرونای متعلق به شرکت فایزر موارد متعددی از حساسیت و یک مورد ابتلا به کرونای دریافت کننده این واکسن گزارش شده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی اخبار شبکه 6، با گذشت بیش از یک هفته از تزریق واکسن فایزر به یک پرستار آمریکایی وی همچنان از عوارض آن رنج می برد.

روزنامه نیویورک تایمز پیش تر نوشته بود دو پرستار در ایالت آلاسکای آمریکا به واکسن فایزر حساسیت نشان داده اند. یکی از این پرستار ها که هیچ گونه سابقه حساسیت نداشته، تنها ده دقیقه پس از دریافت این واکسن دچار واکنش آنافیلاکتیک شد.

به نوشته این روزنامه، پیش از این نیز، مواردی از حساسیت و بروز عوارض جانبی در دریافت کنندگان واکسن فایزر در انگلیس گزارش شده است.

همچنین به نوشته نشریه نیوزویک، چهار تن از اعضای کادر درمانی آلمان روز یکشنبه بعد از دریافت واکسن فایزر بستری شدند.

بنا بر اعلام مقام های منطقه فرپومرن-روگن آلمان، علت بستری شدن این اعضای کادر درمانی اشتباه انسانی در زمینه میزان واکسن تزریقی بود و آن ها پنج برابر بیشتر از حجم و میزان مورد احتیاج در هر واکسن، واکسن فایزر-بیون تک دریافت کردند.

از سوی دیگر، به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه اِن بی سی نیوز، یک پرستار آمریکایی 45 ساله، تنها یک هفته پس از دریافت واکسن فایزر به ویروس کرونا مبتلا شده است.

یک پزشک آمریکایی در توضیحی در این خصوص گفت، ابتلای فرد دریافت کننده واکسن کرونا پس ازیک هفته امری طبیعی است، زیرا ایمنی حاصل از این واکسن حدود دو هفته بعد از تزریق آن به وجود می آید.

به نوشته اِن بی سی نیوز، ابتلای این پرستار به ویروس کرونا پس از دریافت واکسن نشان می دهد توصیه کارشناسان در مورد ادامه دادن به اقدامات پیشگیرانه از سوی شهروندان از جمله شستن مرتب دست ها، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تا سال آینده جدی است.

تأیید واکسن فایزر از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و توزیع آن در این کشور در حالی صورت گرفته است که مقامات بهداشتی هشدار داده بودند آنالیز های لازم بر روی این واکسن هنوز به اتمام نرسیده اند.

تأیید واکسن فایزر در انگلیس حتی زودتر از آمریکا صورت گرفت و آنتونی فائوچی از مقامات گروه مقابله با ویروس کرونا در دولت آمریکا، آن را اقدامی عجولانه توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6316

به "بروز حساسیت و ابتلا به بیماری پس از تزریق واکسن فایرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروز حساسیت و ابتلا به بیماری پس از تزریق واکسن فایرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید