هوش مصنوعی بیماری کلیه را پیش بینی می نماید

به گزارش مجله هاستفا، محققان آمریکایی یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده اند که می تواند بیماری حاد کلیه را که تنها در طی چند روز رخ می دهد و منجر به مرگ افراد می گردد، 48 ساعت زودتر شناسایی کند.

هوش مصنوعی بیماری کلیه را پیش بینی می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله هاستفا به نقل از انگجت، دیپ مایند AI می تواند بیماری کلیه را 48 ساعت قبل از بروز آن هشدار دهد.

دیپ مایند(DeepMind AI)، یک شرکت انگلیسی هوش مصنوعی است که در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد؛ دیپ مایند ماشین تورینگ عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی را فراوری نموده که می تواند مانند یک ماشین تورینگ معمول به حافظه خارجی دسترسی یابد که باعث به وجود آمدن کامپیوتری شده که حافظه کوتاه مدت انسان را شبیه سازی می نماید.

حالا این شرکت توانسته به یاری هوش مصنوعی بیماری کلیه را قبل از بروز آن شناسایی کند؛ صدمات حاد کلیه (AKI) سالانه 500 هزار نفر در ایالات متحده و 100 هزار نفر در انگلیس را به کام مرگ می کشاند و اغلب به این دلیل است که زود تشخیص داده نمی گردد.

آسیب حاد کلیه (AKI) یک نارسایی ناگهانی کلیه یا آسیبی به کلیه است که طی چند ساعت یا چند روز اتفاق می افتد.

حالا محققان تصمیم دارند از هوش مصنوعی استفاده نمایند تا با تشخیص زودتر این بیماری از آمار مرگ و میر بکاهند.

شرکت هوش مصنوعی متعلق به آلفابت گوگل با وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده آمریکا (VA) همکاری کرد تا یک الگوریتم پیش بینی AKI تهیه کند.

در مقاله ای که امروز در Nature منتشر شده است، شرکا یافته های خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته اند و نتیجه اینطور حاصل شده است که این الگوریتم هوش مصنوعی توانسته 9 نفر از هر 10 نفری که به بیماری حاد کلیه دچار هستند را تشخیص دهد.

DeepMind با استفاده از این ابزارها امیدوار است پزشکی را از یک مدل واکنشی به یک رویکرد مبتنی بر پیشگیری برساند؛ این شرکت همچنیندر نظر دارد این کار را به عنوان بخشی از Google Health به منظور تقویت تأثیر جهانی انجام دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 184

به "هوش مصنوعی بیماری کلیه را پیش بینی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی بیماری کلیه را پیش بینی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید