نشست جامعه هتل داران کشور در تبریز برگزار شد

به گزارش مجله هاستفا، نشست جامعه هتل داران کشور با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره جامعه هتل داران ایران، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی و اعضای جامعه هتلداران استان در تبریز برگزار گشت.

نشست جامعه هتل داران کشور در تبریز برگزار شد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، روز پنجشنبه 16 مردادماه 99 به منظور بررسی موانع و مسائل فعالان این حوزه در شرایط کنونی کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا در تبریز برگزار گشت.

جمشید حمزه زاده در این نشست ضمن اشاره به مسائل و موانع پیش رو جامعه هتلداران به دنبال شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به شرایط حاکم بر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا، جامعه هتلداران از خاتمه سال 98 تا تیرماه سال 99 متحمل خسارات قابل توجهی بوده اند، بطوریکه تا به امروز میزان خسارت اقتصادی آن ها بالغ بر 74 هزار میلیارد ریال محاسبه شده و اکنون نیز با ضریب اشتغال کمتر از 5 درصدی مشغول به فعالیت هستند.

او با بیان اینکه در راستای تسهیل امور جامعه هتلداران کشور اقدامات لازم از ابتدای شرایط بحرانی آغاز شده است، گفت: در راستای پیگیری امور مربوط به فعالیت هتلداران، رفع مسائل و موانع آن ها، جلسات متعددی با رئیس دولت، وزیر اقتصاد و دارایی و معاون بانک مرکزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی اجرا شده است که مهم ترین مطالبات فعالان این حوزه که شامل معافیت صدر درصدی از اقتصادیات، امهال بازپرداخت تسهیلات، ارائه بسته های تشویقی، امهال پرداخت بیمه کارکنان مطرح شده و در حال پیگیری است.

رئیس جامعه هتلداران ایران در ادامه از انتخاب سه استان آذربایجان شرقی، فارس و زنجان به عنوان نمایندگان سایر استان ها در راستای پیگیری امور و مسائل مربوط به جامعه هتلداران خبر داد.

او با اشاره به تعریف جهت طلائی گردشگری شمال غرب کشور و تأثیر آن بر توسعه گردشگری منطقه شمال غرب کشور، گفت: با توجه به اینکه 40 درصد از ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و گردشگری کشور در منطقه شمال غرب قرار گرفته است لذا تعریف جهت گردشگری مابین شهرهای آذربایجان شرقی، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان و تعیین تبریز به عنوان پایلوت این جهت، سبب توسعه و رونق اقتصادی صنعت گردشگری این منطقه و به تبع آن کشور خواهد شد که در این راستا تفاهم نامه ای مشترک مابین استان های مذکور منعقد خواهد شد.

احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به اجرای ضوابط ستاد ملی کرونا در حوزه گردشگری استان، از پیگیری مسائل و مسائل فعالان حوزه گردشگری استان طی 6 ماه گذشته خبر داد و گفت: در راستای تسهیل امور فعالان حوزه گردشگری جلسات متعددی با دستگاه های مرتبط اجرا شده و پیشنهادهای مطرح شده در ستاد استانی کرونا پس از بررسی کامل و نظارت استاندار محترم در قالب نامه به هیئت دولت ارسال خواهد شد.

او در ادامه اقدامات آذربایجان شرقی در راستای حمایت از هتلداران به عنوان سرمایه گذاران پایدار گردشگری، اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه هتلداران سرمایه گذاران پایدار گردشگری هستند، لذا این استان در راستای جلوگیری از آسیب به اقتصاد و فعالیت هتلداران، فعالیت ها و اسکان غیرمجاز جلوگیری کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی همچنین تعریف جهت طلائی گردشگری شمال غرب کشور را عاملی مؤثر در توسعه گردشگری استان و همچنین توزیع متوازن سفر در منطقه شمال غرب دانست.

او در پایان با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای معرفی گسترده ظرفیت های گردشگری آذربایجان شرقی در شرایط فعلی کشور گفت: با توجه به شرایط حاکم بر کشور و کاهش سفرها، این اداره کل در راستای معرفی ظرفیت ها و ترسیم آذربایجان شرقی به عنوان مقصد ویژه گردشگری برای دوران پسا کرونا برنامه های تلویزیونی و مجازی متعددی تهیه و در رسانه های ملی، بین المللی و همچنین شبکه های مجازی منتشر کرده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4767

به "نشست جامعه هتل داران کشور در تبریز برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست جامعه هتل داران کشور در تبریز برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید