ملکه انگلیس از سفر رسمی به خاورمیانه بازماند

به گزارش مجله هاستفا، الیزابت دوم ملکه انگلیس که این روز ها مساله بیماری او بشدت خبر ساز شده است، از سفر رسمی به مصر و اردن بازماند و پسرش چارلز را که نخستین نفر در صف تصاحب تاج وتخت قرار گرفته است راهی این سفر کرد.

ملکه انگلیس از سفر رسمی به خاورمیانه بازماند

به گزارش ایرنا از منابع خبری انگلیس، الیزابت و چارلز توافق کردند که این سفر با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده باید انجام شود. هدف از این سفر چهار روزه تقویت روابط با دو کشوری عنوان شده که دارای مناسبات دیرینه ای با انگلیس هستند.

الیزابت دوم که 95 سال سن دارد، طولانی ترین ملکه انگلیس بشمار می رود. او از سال 1952 بر تخت سلطنت تکیه زده است. گفته می شود که نامبرده پس از رگ به رگ شدن کمرش، برنامه معمولی خود را تا انتها سال به وظایف سبک کاهش داده است.

الیزابت یکشنبه گذشته هم به دلیل بیماری، از شرکت در مراسم یادبود قربانیان جنگ در لندن بازماند. کاخ باکینگهام گفت ملکه از اینکه نمی تواند در این مراسم شرکت کند، مایوس شده است. این مراسم به یاد قربانیان جنگ جهانی اول و کسانی که در درگیری های گذشته جنگیدند و جان باختند هرساله برگزار می شود و مراسم مشابهی هم در بنا های یادبود جنگ در سراسر انگلیس برگزار می شود.

منابع خبری می گویند که رگ به رگ شدن کمر ملکه با توصیه اخیر پزشکش برای استراحت ارتباطی ندارد. حدود یک ماه پیش پزشکان پس از آن که ملکه یک شب در بیمارستان بستری شد به او توصیه کرده بودند تا اواسط نوامبر (ماه جاری میلادی) استراحت کند. اگر ملکه در مراسم یادبود یکشنبه شرکت می کرد این اولین حضور عمومی او پس از بستری شدن در بیمارستان در ماه گذشته بود.

اما تداوم بیماری نامبرده که هر بار به بهانه های مختلف مطرح و خبرساز می شود برآورد ها درباره احتمال کناره گیری وی از قدرت را افزایش داده است.

امروز چارلز 73 ساله و همسرش کامیلا 74 ساله راهی اردن شده و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفتند. در این سفر چهار روزه، 30 برنامه رسمی برای آن ها تدارک دیده شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9215

به "ملکه انگلیس از سفر رسمی به خاورمیانه بازماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکه انگلیس از سفر رسمی به خاورمیانه بازماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید