مدیرعامل عمران پرند: دلالان، واحدها را تحویل نگیرند سود وامشان زیاد می شود

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان این که صاحبان حدود 13 هزار واحد آماده شده مسکن مهر پرند از تحویل آن ها خودداری می کنند، گفت: بیشتر این واحدها توسط دلالان خریداری شده و بانک مسکن اخطار داده که اگر از تحویل امتناع کنند، سود تسهیلات آن ها را از 4 به 18 درصد افزایش می دهد.

مدیرعامل عمران پرند: دلالان، واحدها را تحویل نگیرند سود وامشان زیاد می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا؛ محسن وطن خواهی اظهار کرد: در حال حاضر حدود 13 هزار واحد مسکن مهر پرند آماده شده که متقضیان تحویل نگرفتند. البته بخشی از واحدها ممکن است در جزئیاتی مشکل داشته باشد ولی در عین حال هیچ تلاشی از سوی صاحبان این واحدها برای تحویل دیده نمی شود. به همین دلیل بانک مسکن اعلام کرده اگر خانه را تحویل نگیرند سود وام آنها از 4 به 18 درصد افزایش پیدا می کند. تلاش ما این است که متقاضیان واقعی آسیب نبینند و اگر قرار است سود تسهیلات این واحدها افزایش پیدا کند شامل دلالان شود.

وی اضافه نمود: مصوبه ای به دست ما رسید که هزینه نگهداری واحدهای خالی محاسبه شود ولی ما می گوییم هزینه نگهداری را پیمانکار معین نکند، بلکه ما معین کنیم. حواسمان هست که جانب مردم را رعایت کنیم اما انتظار داریم متقاضیان نیز درخصوص پرداخت آورده و تحویل واحدها همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند همچنین خبر داد: حدود 720 واحد مسکن مهر کیسون در شهر جدید پرند آماده تحویل است اما پیمانکار قصد داشت واحدها را مشمول افزایش شدید قیمت کند که ما موافقت نکردیم و مجبورش کردیم از درخواستش عقب نشینی کند. انشاءالله تا 15 روز دیگر این 720 واحد را به متقاضیان تحویل می دهیم.

وطن خواهی با اشاره به پروژه های زیربنایی و روبنایی پرند گفت: یک ایستگاه آتش نشانی را به زودی تحویل شهرداری می دهیم. مخزن 3000 متر مکعبی برای آب شرب، یک نمادین چهار بانده در مقیاس کوچک تر از پل طبیعت تهران، چند پارک، آسفالت بسکمک از معابر، دو باب مدرسه، یک تقاطع غیرهمسطح با پیشرفت حدود 25 درصد و یک درمانگاه شبانه روزی که تا 22 بهمن افتتاح می شود از جمله پروژه های در دست اجرا در شهر جدید پرند است.

وی همچنین اظهار کرد: به جز سه پروژه از جمله کیسون، صدرانو و اساس گسترش شهر، بقیه واحدهای مسکن مهر (حدود 6000 واحد) تا پایان سال جاری افتتاح می شود.

مدیرعامل عمران پرند درباره آخرین شرایط مترو پرند نیز گفت: قرار است به زودی جلسه ای با آقای حناچی، شهردار تهران داشته باشیم و درخصوص معین تکلیف مترو صحبت کنیم. شهرداری تهران مجری مترو فرودگاه امام (ره) شهر جدید پرند تهران است. دیدگاه شرکت مرکزی این است که این پروژه را مثل هشتگرد خودمان اجرا کنیم و بهره برداری را به شهرداری بدهیم ولی به نظر من بهتر است ما پول پرداخت کنیم و شهرداری بسازد. در حد 150 میلیارد تومان می توانیم به پروژه مترو کمک کنیم که برای تکمیل طرح کفایت می کند.

وی گفت: 6.5 میلیارد تومان تا کنون پرداخت کرده ایم و آمادگی داریم اگر پروژه شروع شود به دنبال تامین منابع برویم. نگرانی از این بابت نداریم و از طریق تهاتر زمین می توانیم منابع مالی مترو را تامین کنیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2478

به "مدیرعامل عمران پرند: دلالان، واحدها را تحویل نگیرند سود وامشان زیاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل عمران پرند: دلالان، واحدها را تحویل نگیرند سود وامشان زیاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید