قیمت تمام شده انرژی در کشور واقعی نیست

به گزارش مجله هاستفا، مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: اگر بخواهیم قیمت تمام شده برق را واقعی کنیم، قیمت تمام شده هر کیلووات برق حدود 2 هزار تومان است.

قیمت تمام شده انرژی در کشور واقعی نیست

محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت برق حرارتی در گفت وگو با خبرنگاران ، گفت: ما در پی افزایش قیمت برق در کشور نیستیم. صحبت های مطرح شده در مورد افزایش قیمت برق صحت ندارد.

او ادامه داد: در واقع هدف ما این است که قیمت سوخت را در کشور واقعی کنیم، هزینه تبدیل انرژی حدود 2 تا 2.5 سِنت یعنی معادل 700 تومان است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: قیمت تمام شده فراوری بر اساس هزینه تبدیل و سوخت است. در واقع اگر بخواهیم قیمت تمام شده برق را واقعی کنیم، قیمت تمام شده هر کیلووات برق 2 هزار تومان است.

او اعلام کرد: با توجه به بحرانی بودن شرایط برق در کشور باید دید که سرمایه گذاران در این بین چه پیشنهاداتی خواهند داشت.

طرزطلب توضیح داد: ما برنامه ای برای افزایش قیمت برق نداریم. نظر اصلی بودجه نویس یعنی سازمان برنامه و بودجه واقعی کردن قیمت سوخت به صورت تدریجی و دریافت هزینه واقعی سوخت نیروگاهی است.

او گفت: به عنوان متولی در بخش فراوری انرژی در کشور می خواهیم که قیمت سوخت در کشور همچون سایر کشور های دیگر واقعی گردد. احتمال بر این است که اتفاقات مهمی در سال 1401 در بخش افزایش بهای سوخت کشور صورت گیرد.

پیش از این هم مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور خبری مبنی بر افزایش قیمت برق را تکذیب نموده بود. بر این اساس افزایش قیمت طبق مصوبه، در هر ساله اول اردیبهشت به اندازه 7 درصد اعمال می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9278

به "قیمت تمام شده انرژی در کشور واقعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تمام شده انرژی در کشور واقعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید