فیسبوک تبلیغات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را حذف کرد

به گزارش مجله هاستفا، شبکه اجتماعی فیسبوک می گوید یک تبلیغات سیاسی را که از سوی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ ساخته شده بود، به علت آنچه مغایرت با موازین خود دانسته، حذف کرده است.

فیسبوک تبلیغات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را حذف کرد

به گزارش ایسنا، فیسبوک می گوید نماد مثلث قرمزی که در این تبلیغ مورد استفاده قرار گرفته بود نشان آلمان نازی برای مشخص کردن زندانیان در جریان جنگ جهانی دوم است.

اما ستاد انتخاباتی ترامپ می گوید این نشان متعلق به گروه ضدفاشیست آنتیفا است.

با این حال فیسبوک گفته این تبلیغ ناقض سیاست های آن مبنی بر مقابله با نفرت پراکنی سازمان یافته است.

ناتانیل گلیچر، رئیس بخش سیاست های امنیتی فیسبوک روز پنجشنبه 18 ژوئن گفته: ما اجازه نمی دهیم نمادهایی که معرف سازمان های نفرت پراکن یا ایدئولوژی های منفورانه هستند منتشر شود مگر این که در ارتباط با نفی و محکومیت آنها باشد. این همان چیزی است که ما در این تبلیغ مشاهده کردیم و هر جا که چنین نشانی را ببینیم، همین کار (حذف) را خواهیم کرد.

به گزارش بی.بی.سی این پست که روی صفحات ستاد دونالد ترامپ و همچنین مایک پنس، معاون او منتشر شده بود برای ساعت ها در معرض دید کاربران قرار داشت و طی 24 ساعت گذشته هزاران کامنت و واکنش به آن داده شده بود.

همزمان تیم مورتاق، یکی از سخنگویان ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ گفته: مثلث قرمز واژگون نمادی است که از سوی آنتیفا مورد استفاده قرار گرفته و به همین علت هم در تبلیغی که مرتبط با آنتیفا بوده از آن استفاده شده.

او گفته: ما به فیسبوک خبر خواهیم داد که خود آنها هم یک مثلث قرمز واژگون را در میان ایموجی های خود دارند که دقیقا شبیه همینی است که ما استفاده کردیم.

دونالد ترامپ آنتیفا را مسئول خشونت ها در جریان اعتراضات به مرگ جورج فلوید طی سه هفته گذشته می داند. ادعایی که به اثبات نرسیده و به گزارش رسانه های آمریکا همچون نیویورک تایمز، مشخصات افراد بازداشت شده در جریان ناآرامی های پس از مرگ جورج فلوید نشانی از دخالت آنتیفا در این وقایع ندارد.

ترامپ حتی ماه گذشته گفت که بنا دارد آنتیفا را در فهرست گروه های تروریستی داخلی آمریکا ثبت کند. هر چند کارشناسان حقوقی می گویند احتمالا رئیس جمهوری اختیار قانونی برای چنین کاری ندارد.

آنتیفا یک گروه چپ گرای تندرو است که مخالف نئونازی ها، فاشیسم، نژادپرستی و برتر خواندن نژاد سفید است. این گروه تشکیلات منظم و ساختار یافته ای ندارد و به همین علت هم رهبر یا دبیرخانه و سخنگویی ندارد و بیشتر شبیه یک ایدئولوژی است که تنها حامیانش آن را زنده نگه می دارند.

حامیان آنتیفا اغلب با سیاست های ملی گرایانه، ضدمهاجرتی و ضدمسلمانان دولت ترامپ مخالفند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4364

به "فیسبوک تبلیغات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک تبلیغات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید