اقدام بی سابقه ترامپ در ایالات متحده

به گزارش مجله هاستفا، نیویورک تایمز گزارش داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با پیش بینی مجازات احتمالی پس از سرانجام دوره کارش در 20 ژانویه، با دستیارانش در مورد امکان عفو خود، گفتگو کرده است. به گزارش نیویورک تایمز این اقدام در تاریخ ایالات متحده بی سابقه است.

اقدام بی سابقه ترامپ در ایالات متحده

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو مسئول آمریکایی مطلع نوشت که ترامپ از روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (سوم نوامبر) در مناسبت های مختلف به مشاوران خود گفته که این گزینه را بررسی می کند.

این روزنامه گزارش داد که ترامپ از مشاوران خود پرسیده باید چه اقداماتی را انجام دهد و چه عواقبی از لحاظ قانونی و سیاسی می تواند برای او به همراه داشته باشند.

نیویورک تایمز گزارش داد که این اقدام در تاریخ ایالات متحده بی سابقه است و از این رو نظرات کارشناسان حقوقی در مورد اینکه آیا دستگاه قضایی آمریکا چنین عفو ریاست جمهوری را در صورتی که ترامپ مورد مجازات قضایی قرار گیرد تایید میکند یا خیر، متناقض است.

این گزارش در حالی است که اخیرا صدها تن از طرفداران ترامپ به ساختمان کاپیتول در واشنگتن حین برگزاری جلسه درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمله کردند.

همزمان با این حوادث که جان چهار تن را گرفت، کنگره پیروزی بایدن را تأیید کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6414

به "اقدام بی سابقه ترامپ در ایالات متحده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام بی سابقه ترامپ در ایالات متحده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید