فعالیت 11 مرکز امداد رایانه ای در دانشگاههای کشور

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مژگان ملایی سنگلجی مدیرگروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه های پژوهشکده امنیت فاوا با اشاره به تشریح فعالیت های گروه ارزیابی امنیت شبکه، ایجاد و فعال سازی بیش از 11 مرکز آپای دانشگاهی را ثمره فعالیت این پژوهشکده مطرح نمود.

فعالیت 11 مرکز امداد رایانه ای در دانشگاههای کشور

وی گفت: گروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه های پژوهشکده امنیت فاوا در ابتدا با عنوان امنیت جامعه اطلاعاتی به فعالیت می پرداخته که یکی از گروه های سه گانه پژوهشکده امنیت به شمار می رود و با بیش از 12 سال فعالیت مستمر در قلمروهای کاری فراتر از عنوان گروه به فعالیت می پردازد.

ملایی با اشاره به فعالیت 5 سال نخست این گروه، گفت: دوره 5 ساله اولیه فعالیت گروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه ها، حول محورهای اقتصاد و بازار افتا و نیز تدوین الزامات، مقوله رگولاتوری امنیت و طراحی و ساماندهی مراکز آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد (آپا) در سطح مراکز دانشگاهی کشور اختصاص داشته است.

وی ادامه داد: ایجاد و فعال سازی بیش از 11 مرکز آپای دانشگاهی که امروزه بخش زیادی از فعالیت های پشتیبانی مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات را ارائه می دهند، از عمده فعالیت های این گروه محسوب می گردد.

ملایی با بیان اینکه این گروه طی سال های اخیر حوزه فعالیت خود را به سمت موارد جدیدی برده است، اعلام نمود: بر این اساس گروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه ها طی یک بازه پنج ساله روی طرح های کلان راهبردی افتا در زمینه های اعتبارسنجی عرضه کنندگان محصولات و خدمات افتا، نظام محرمانگی، راه اندازی مراکز رسیدگی و واکنش سریع به رخدادهای امنیتی، تدوین برنامه های کلان وزارت و سازمان های تابعه در حوزه امنیت و همچنین تدوین نقشه راه امنیت در حوزه ICT به فعالیت پرداخته است.

به گفته وی، انباشت نیروهای متخصص بین رشته ای در حوزه امنیت، امکان انجام پروژه های ملی امنیت با موضوعات غیرفنی را تسهیل نموده است.

مدیرگروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه های پژوهشکده امنیت فاوا توضیح داد: در این راستا گروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه ها طی چند سال گذشته نسبت به اجرای پروژه های کلان ملی در تعامل با نهادهای سیاست گذار اقدام نموده که تدوین الزامات صدور پروانه عرضه کنندگان خدمات امنیتی مدیریت شده (MSSP) با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نیز تدوین الزامات کلان امنیتی برای عرضه کنندگان و دریافت کنندگان خدمات ابری با مرکز ملی فضای مجازی از عمده این موارد هستند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4267

به "فعالیت 11 مرکز امداد رایانه ای در دانشگاههای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 11 مرکز امداد رایانه ای در دانشگاههای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید