فارس من، مادران دانشجو درخواست حمایت دارند، اعتبار، گرفتاری همیشگی حوزه فرهنگ

به گزارش مجله هاستفا، برخی مادران دانشجو با ثبت سوژه در سامانه فارس من درخواست حمایت کرده اند. خبرنگار مطالبه این مخاطبان را از معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم پیگیری کرده است.

فارس من، مادران دانشجو درخواست حمایت دارند، اعتبار، گرفتاری همیشگی حوزه فرهنگ

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه ای با عنوان مادران دانشجو نیازمند حمایت هستند در سامانه فارس من خواسته اند که برای مادران دانشجو در دانشگاه ها مهد کودک دایر شود.

خبرنگار این مطالبه را پیگیری کرده است.

پیگیری خبرنگار

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران در پاسخ به این مطالبه، گفت: این موضوع پیش از این هم مطرح بوده است و درباره این موضوع وزارت علوم به دانشگاه ها توصیه دارد که حداکثر همکاری و مساعدت را در این باره با دانشجویان داشته باشند.

وی گفت: دانشگاه ها هیات امنایی هستند و تصمیمات این چنینی باید در دانشگاه ها اتخاذ شود.

غفاری در پاسخ به این سوال که دانشگاه ها همواره با مشکل اقتصادی روبرو هستند و در کمبود منابع اقتصادی مسایل این چنینی به حاشیه می رود، گفت: مجموعه های خارج از دانشگاه هم باید در این موضوع به کمک دانشگاه بیایند تا این اقدام یک آثار اجتماعی فرهنگی و اقتصادی دارد به خاتمه برسد. در واقع در حالی این موضوعات دارای آثار فرهنگی است اما بیشتر جنبه اقتصادی و اداری دارد و مسائل این چنینی را در دیگر بخش های فرهنگی هم شاهد هستیم.

گرفتاری همیشگی حوزه فرهنگ

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: موضوعاتی که در قالب اعتبارات دیده نشوند و برای آنها ردیف بودجه در نظر گرفته نشود الزامی نمی شوند و در نتیجه برای این کار هم باید فکر جدی شود که حالت اجرایی داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنان که همواره معتقد هستم موضوعاتی که در کمیسیون های اجتماعی و فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح می شود اگرچه بسیار خوب و ارزشمند هستند اما تا وقتی که در بودجه دیده نشود اجرایی نمی شوند و این گرفتاری همیشگی ما در حوزه فرهنگ است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3541

به "فارس من، مادران دانشجو درخواست حمایت دارند، اعتبار، گرفتاری همیشگی حوزه فرهنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، مادران دانشجو درخواست حمایت دارند، اعتبار، گرفتاری همیشگی حوزه فرهنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید