غریب آبادی:گزارش جدید مدیرکل آژانس تفاوت محتوایی چندانی با گزارش قبلی ندارد

به گزارش مجله هاستفا، گزارش جدید مدیرکل آژانس درخصوص راستی آزمایی اجرای برجام در ایران منشتر شد.

غریب آبادی:گزارش جدید مدیرکل آژانس تفاوت محتوایی چندانی با گزارش قبلی ندارد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمانهای بین المللی در وین با اشاره به انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای برجام در ایران، گفت: این گزارش تفاوت محتوایی چندانی با گزارش قبلی آژانس ندارد و در واقع، بعضی اطلاعات فنی را بروزرسانی نموده است، به گونه ای که در بردارنده اطلاعات لازم در مورد اقدامات ایران در اجرای تصمیمات پیشین خود در جهت توقف بخشی از تعهدات خود تحت برجام می باشد.

غریب آبادی اضافه نمود این گزارش به پیشرفتها و تحولات زیر اشاره می نماید:

· تا 22 آگوست، میزان آب سنگین ایران به 128.5 متریک تن رسیده است (علت کاهش نسبت به گزارش قبلی، صادرات بخشی از این آب سنگین و همچنین استفاده مقادیری در فعالیتهای تحقیق و توسعه می باشد.

· تداوم استفاده از ماشینهای جدید و غنی سازی با ماشینهای آی.آر4، آی.آر 5، آی.آر 6، آی.آر.اس و آی.آر.اس 6، در خطوط تحقیق و توسعه.

· تداوم غنی سازی اورانیوم تا سطح 4.5 درصد و فراتر از حد مشخص شده در برجام؛

· فراوری 2105.4 کیلوگرم اورانیوم غنی شده که 533.8 کیلوگرم بیشتر ازگزارش ماه ژوئن بوده و 1890.3 کیلوگرم آن نیز اورانیوم با غنای 4.5 درصد است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین گفت که این گزارش همانند گزارش قبلی، بر تداوم اجرای فعالیتهای راستی آزمایی اجرای برجام در ایران توسط آژانس به ویژه با توجه به شرایط خاص ناشی از کرونا و نیز تداوم اجرای موقت و داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران و همچنین تداوم راستی آزمایی عدم انحراف مواد و فعالیت های هسته ای اظهارشده در ایران، تأکید دارد.

غریب آبادی در خاتمه اضافه نمود: در نتیجه توافق اخیر میان ایران و آژانس، بند مربوط به همکاری ایران با آژانس در رابطه با ارائه دسترسی های تکمیلی که در چند گزارش اخیر آژانس حذف شده بود، مجدداً به متن گزارش مدیرکل برگردانده شد.

310 310

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5008

به "غریب آبادی:گزارش جدید مدیرکل آژانس تفاوت محتوایی چندانی با گزارش قبلی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی:گزارش جدید مدیرکل آژانس تفاوت محتوایی چندانی با گزارش قبلی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید