عضو سابق کمیته بین الملل AFC: نباید حرف زور را قبول کنیم

به گزارش مجله هاستفا، حسن غفاری درباره خواسته غیرقانونی AFC مبنی بر عدم میزبانی نمایندگان ایران در آسیا گفت: ما میزبانی های زیادی تا به حال داشتیم که در هیچ یک از این میزبانی ها خون از دماغ کسی نیامده و خدای نکرده یا کسی فوت نکرده است.

عضو سابق کمیته بین الملل AFC: نباید حرف زور را قبول کنیم

حسن غفاری در گفت وگو با خبرنگاران، درباره درباره تصمیم کمیته مسابقات AFC مبنی بر محرومیت تیم های ایرانی و برگزاری مسابقات خانگی در کشور ثالث و همچنین اتفاق نظر نمایندگان ایران مبنی بر ترک مسابقات به نشانه اعتراض گفت: این مساله هنوز به تایید هیات رئیسه AFC نرسیده است. هر چه در توان داریم باید فراهم کنیم و یک فرد باتجربه، واجد شرایط و مسلط به زبان انگلیسی در جلسه کمیته اجرایی حضور یابد و به دفاع از ایران بپردازد.

وی تاکید نمود: ما میزبانی های زیادی تا به حال داشتیم که در هیچ از این میزبانی ها خون از دماغ کسی نیامده و یا کسی خدای نکرده فوت نکرده است. این در صورتی است که خیلی از کشورهای جهان در میزبانی خود دچار مشکل هستند. با اینکه زیرساخت های ما به روز نیست، در حین میزبانی ما، به کسی آسیب نرسیده است. به یاد دارم در دوره صفایی فراهانی ما در یک سال بیشترین میزبانی در رده ملی را داشتیم ولی هیچ مسئله ای رخ نداد.

عضو سابق کمیته بین الملل AFC یادآور شد: یک تیم قوی و مسلط به آیین نامه و مقررات جاری AFC باید در جلسه کمیته اجرایی صحبت کند و با تشریح تمام میزبانی های با کیفیت ایرانی یادآوری کند که به کسی آسیب نرسیده است. ما باید به دنبال این مساله برویم که این قضیه به تصویب هیات رئیسه نرسید.

غفاری همچنین اعلام کرد: جلسات کمیته های مختلف کنفدراسیون ها را آدینه و شنبه برگزار می نمایند که روز یک شنبه در کمیته اجرایی AFC درباره تصمیمات کمیته ها تصمیم گیری نمایند. تمام تصمیم ها کمیته های مختلف مانند داوری، مسابقات و ... وقتی ضمانت اجرایی دارد که به تصویب کمیته اجرایی برسد. ممکن است در کمیته اجرایی با تصمیمی موافقت یا مخالفت نمایند یا برای آنالیز مجدد به کمیته مورد نظر برگردانند.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار کرد: به ما وقت داده شده است که بتوانیم با مدارک لازم و کافی از خودمان دفاع کنیم. باید به یادشان بیاوریم که تا به امروز به کسی در ایران آسیب نرسیده است. باید آمار و ارقام صحبت کنیم و سوابق خودمان را یادآوری کنیم. اگر مشکل AFC خطوط هواپیمایی است، این موضوع برای کشورهای اطراف مطرح نیست چرا که خطوط پروازی آنها به ایران دایر است. اگر موضوع چیزی جز مسائل هواپیمایی است، ما هیچ مسئله ای نداریم.

وی درباره تبعات این تصمیم نیز اظهار کرد: هر تصمیمی یکسری تبعات دارد. قدر مسلم بدانید که برای این کار محروم خواهیم شد. اینکه چقدر مادی و چقدرش زمانی است، نمی دانم. یک جایی هست که به آدم زور می گویند و ما نمی توانیم آن را بپذیریم. ما استحقاق اینکه محروم شویم را نداریم و اگر پافشاری کنیم، شاید مقداری از رای خود برگردند.

غفاری همچنین اعلام کرد: برگزار نشدن مسابقات ما در لیگ قهرمانان آسیا ضرر و زیان بزرگی را متحمل AFC خواهد نمود چون تابلوهای تبلیغاتی دور زمین و پخش زنده از چندین سال قبل فروش رفته است. آن شرکت هایی که تبلیغات و حق پخش بازی ها را خریدند، با اعتماد به اینکه تعداد مشخصی بازی انجام خواهد شد، پول پرداخت خواهند کرد.

عضو سابق کمیته بین الملل AFC با اشاره به هزینه بالای تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی گفت: صحبت من از ارقام بزرگی است و اگر از مسابقات بیرون برویم، این ضرر و زیان به عهده ماست. AFC این ضرر و زیان را از ما می گیرد. ما باید با دلایل و مدارک کافی ثابت کنیم که در بازی های ما امنیت برقرار بوده است و هیچ برخوردی که منجر به مرگ و میر گردد نداشتیم.

وی تاکید نمود: احقاق حقوق ایران کار یک نفر نیست بلکه ما باید نمایندگانی داشته باشیم که صحبت نمایند و با افرادی که رای می دهند، باید لابی نمایند.

غفاری درباره نقش شیخ سلمان در متوقف کردن خواسته کمیته مسابقات گفت: به طور صد درصد شیخ سلمان می تواند این کار را انجام دهد.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره نقش مهدی تاج به عنوان نماینده ایران در رقم خوردن چنین اتفاقاتی گفت: در اینکه ما در هیات رئیسه AFC و فیفا ضعف داریم، شک نکنید. قدرت و نفرات لازم را در آنجا نداریم که لابی نمایند و برخی مواقع آرای منفصانه را بگیرند، حتی دریافت میزبانی برای مسابقات بزرگ هم شامل این مسائل است. ما همواره ضعیف عمل کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2457

به "عضو سابق کمیته بین الملل AFC: نباید حرف زور را قبول کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو سابق کمیته بین الملل AFC: نباید حرف زور را قبول کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید