صفر شدن درآمدهای مالی یک هیات استانی به دلیل بیات بودن سند!

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران، تغییر مدیریت هیأت شطرنج استان گیلان خردادماه گذشته انجام شد که طی آن کیومرث بیات بعد از 12 سال از مدیریت این هیأت کنار گذاشته شد و علیرضا یوسفی به عنوان سرپرست جای وی را گرفت.

صفر شدن درآمدهای مالی یک هیات استانی به دلیل بیات بودن سند!

فرهاد نیکوخصال سرپرست فدراسیون شطرنج در حالی تصمیم جا به جایی مدیریتی در یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین هیأت های استانی گرفت که طبق آنچه به صورت قانونی و رسمی در اداره ثبت استان گیلان به ثبت رسیده، مدیریت هیأت شطرنج این استان تا همیشه در اختیار کیومرث بیات است!

در واقع بیات در اقدامی عجیب هیأت شطرنج گیلان و ریاست آن را به صورت نامحدود به نام خود ثبت کرد. این موضوع پیش از این در گزارشی با عنوان برملا شدن تخلفی بزرگ در شطرنج / هیأت استانی که ملک شخصی شد توسط خبرنگاران اطلاع رسانی شد. با وجود گذشت چند ماه از این اطلاع رسانی و تغییراتی مدیریتی که محرز شدن این تخلفات یکی از دلایل آن بود اما هنوز اقدامی برای سرو سامان دادن به این شرایط غیرقانونی انجام نشده و به همین دلیل تبعات مالی در این هیأت ادامه دارد.

درآمدها صفر شده است

علیرضا یوسفی سرپرست هیأت شطرنج استان گیلان در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه مالکیت این هیأت همچنان در اختیار رئیس پیشین است، گفت: به دلیل اینکه هیأت شطرنج گیلان به نام کیومرث بیات ثبت شده، حساب هیأت هم به نام وی است. حالا که وی از هیأت رفته گردش مالی انجام نمی شود و در کل حساب بسته شده است. در کل اگر هم پولی به حساب هیأت واریز شود امکان برداشت نداریم چون حساب به نام رئیس قبلی است.

وی با تاکید بر ضرر و زیان مالی که هیأت شطرنج گیلان طی ماه های گذشته متحمل شده، شرح داد: طی این مدت هیچ درآمدی نداشته ایم و از این حیث شرایط به صفر رسیده است. بخش عمده درآمد هیأت از ثبت نام ها بود و شهریه هایی که بابت آن دریافت می شد که طی ماه های گذشته قادر به انجام آن نبودیم و این شرایط ادامه هم خواهد داشت.

سرپرست هیأت شطرنج استان گیلان تاکید کرد: به دلیل کرونا خیلی از فعالیت های مان متوقف شد و همین مسئله به لحاظ مالی مشکل ساز شد اما ضربه بزرگ تر را از مسدود بودن حساب ها خوردیم. هیأت سالیانه در طول ماه دوره های آموزشی برگزار می کرد و بابت ثبت نام آنها هزینه ای دریافت می کرد. الان به خاطر نداشتن حساب هیچ کلاسی برگزار نکرده ایم و به همین دلیل منبع درآمدی مان مختل شده است. طی ماه های گذشته به لحاظ مالی نه ورودی به هیأت داشتیم و نه خروجی.

وی گفت: هیأت شطرنج گیلان باز است یعنی فعالیت داریم و این به معنی هزینه تراشی در هیأت است درحالیکه هیچ منبع درآمدی نداریم. همین مسئله شرایط ماه را بغرنج کرده است.

یوسفی در مورد اینکه امکان افتتاح حساب جدید برای هیأت شطرنج استان گیلان وجود ندارد؟ نیز گفت: حساب به نام هیأت شطرنج افتتاح می شود. این هیأت یک حساب دارد و امکان افتتاح حساب جدید برای آن وجود ندارد. مجوز حساب مالی بر اساس ثبت شرکت داده می شود. باید ثبت شرکت فعلی یعنی همان هیأت شطرنج ابطال شود و مجدد ثبت شود تا بتوانیم حساب جدیدی برای آن افتتاح کنیم.

خروج از انحصار شخصی در گرو برگزاری دو انتخابات

کیومرث بیات رئیس پیشین هیأت شطرنج استان گیلان بعد از برملا شدن تخلف اجرا شده در ثبت مالکیت این شرکت در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه یک اشتباه سهوی باعث این موضوع شد، این طور مطرح کرد که بعد از برگزاری انتخابات این هیأت و تعیین شدن رئیس جدید برای تغییر ثبت اجرا شده و حل مسائل فعلی نهایت همکاری را با اداره کل ورزش و جوانان استان و رئیس جدید خواهم داشت بدون اینکه درخواستی داشته باشم.

حال این پرسش مطرح است که انتخابات هیأت شطرنج گیلان که از 5 ماه پیش با سرپرست اداره می شود چه زمانی برگزار خواهد شد؟، یوسفی در پاسخ به این پرسش گفت: ثبت نام کاندیداها با اعلام آمادگی 5 نفر انجام شد. فرایند تأیید صلاحیت ها هم به سرانجام رسیده است اما اینکه انتخابات چه زمانی برگزار می شود، اصلاً تعیین نیست.

وی با یادآوری برگزاری انتخابات فدراسیون شطرنج به دلیل کرونا در تاریخ 6 آبان ماه لغو و به زمان دیگری موکول شد، گفت: برگزاری انتخابات هیأت در گرو انتخابات فدراسیون است. انتخابات ما بعد از انتخابات فدراسیون انجام خواهد شد. اگر مجمع فدراسیون در زمان مقرر برگزار می شد، نماینده ای از هیأت گیلان - به عنوان رئیس- در انتخابات شرکت نداشت اما دلخوش بودیم به اینکه با تعیین شدن رئیس جدید فدراسیون انتخابات ما هم به انتها می رسد. حالا هم منتظر انتخابات فدراسیون هستیم تا بعد از انتخابات هیأت را برگزار کنیم.

سرپرست هیأت شطرنج استان گیلان در سرانجام و در پاسخ به این پرسش که این امکان وجود ندارد که انتخابات هیأت پیش از فدراسیون برگزار شود تا مسائل حساب و مسائل مالی حل شود یا اینکه بدون برگزاری انتخابات این شرایط را سروسامان داد؟ گفت: این مسئله نیازمند همکاری میان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و فدراسیون شطرنج است. فقط امیدواریم این شرایط زودتر تمام شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5805

به "صفر شدن درآمدهای مالی یک هیات استانی به دلیل بیات بودن سند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر شدن درآمدهای مالی یک هیات استانی به دلیل بیات بودن سند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید