صدور کارت اعتباری خرید کالای ایرانی برای کارگران و کارمندان

به گزارش مجله هاستفا، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی، گفت: در نظر داریم کارت اعتباری برای خرید فراوری داخلی برای کارگران، کارمندان و افرادی که کد بیمه ای دارند، صادر کنیم.

صدور کارت اعتباری خرید کالای ایرانی برای کارگران و کارمندان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از ایرنا ، حمایت از کالای ایرانی یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی و شعار سال محسوب می گردد و بر این اساس آحاد جامعه اعم از مسوولان، فراورینمایندگان، کارگران و مردم به عنوان مصرف نمایندگان در قبال تحقق شعار جهش فراوری مسوولند. از سوی دیگر با توجه به پاندومی کرونا که معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده است، برنامه های مختلفی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در نظر گرفته شده است.

صندوق کارآفرینی امید به عنوان یک نهاد اقتصادی تخصصی که در زمینه تامین اقتصادی خُرد و حمایت از کسب و کارهای خُرد فعالیت می نماید در نظر دارد در سال جهش فراوری برای حمایت از خرید کالای ایرانی یک هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از خرید کالای ایرانی پرداخت کند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید روز آدینه در گفت و گو با ایرنا درباره جزئیات این طرح گفت: در گذشته به صورت آزمایشی طرح فروش کالای ایرانی به صورت اقساطی همچون فرش را اجرا کردیم که مورد استقبال نهاده شد.

اصغر نورالله زاده اضافه کرد: در دور جدید نیز با یکی از نرم افزارهای پرداخت کشور که سهم به سزایی در نظام پرداخت دارد، قراردادی منعقد کردیم تا افراد به صورت اقساط خریداری نمایند و صندوق کارآفرینی امید نیز تامین اقتصادی فروشگاه ها را انجام دهد.

وی شرح داد: نحوه کار به این صورت است که با بعضی فروشگاه های معتبر که آمادگی داشته باشند محصولات خود را به صورت اقساط عرضه نمایند، قرارداد امضا کردیم و تضمین می کنیم که وصول اقساط را انجام دهیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: هم اکنون در حال آماده کردن زیرساخت های لازم برای نرم افزار پرداخت مربوطه هستیم.

وی اعلام نمود: در اجرای این طرح اولویت با کارگران، کارمندان و افرادی است که کد بیمه ای دارند، زیرا دریافت استعلام این افراد برای بازپرداخت اقساط امکان پذیر است و در گام بعدی افراد عادی هم می توانند در این طرح خرید کالای ایرانی شرکت نمایند.

نورالله زاده گفت: تنها تضمین برای پرداخت اقساط دریافت یک فقره چک از متقاضیان است و در مرحله اول اعتبار 2 میلیون تومان برای خرید نیازهای ضروری از فروشگاه های مواد غذایی است و در مراحل بعد سقف 40 میلیون تومان برای خرید لوازم خانگی پرداخت شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای طرح حمایت از کالای ایرانی را یک هزار میلیارد تومان اعلام نمود.

اعتبار یکصد میلیارد تومانی حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده کرونا

وی در خصوص برنامه های صندوق کارآفرینی امید در دوران کرونا گفت: براساس مصوبه دولت و بانک مرکزی پرداخت اقساط افراد، سه ماه به تعویق افتاد.

نورالله زاده اضافه کرد: علاوه بر تعویق پرداخت اقساط، برای کارگاه های فراوریی که اقدام به فراوری شوینده و لوازم بهداشتی می کردند نیز خط اعتباری یکصد میلیارد تومانی در نظر گرفتیم که 50 میلیارد آن از منابع صندوق کارآفرینی امید و بقیه از منابع بانک توسعه تعاون است.

وی ادامه داد: اعتبار یکصد میلیارد تومان به عنوان سرمایه در گردش بنگاه های فراورینماینده مواد بهداشتی و افزایش ظرفیت فراوری این بنگاه هاست.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: همچنین 23 میلیارد تومان نیز به کارگاه های کوچک پرداخت کردیم تا بتوانند ظرفیت سرمایه خود را به یکصد میلیون تومان افزایش دهند.

وی درباره دیگر اقدامات صندوق در پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده گفت: پیش از این یک هزار و 200 باشگاه ورزشی و یک هزار و 800 مرکز بوم گردی توسط صندوق کارآفرینی امید تامین اقتصادی شده بودند که با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی این واحدها آسیب جدی دیدند که با هماهنگی که انجام دادیم زمینه ای فراهم کردیم تا بتوانند اقساط خود را به تدریج پرداخت نمایند.

->

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5252

به "صدور کارت اعتباری خرید کالای ایرانی برای کارگران و کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کارت اعتباری خرید کالای ایرانی برای کارگران و کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید