شیشه های نانویی کنترل کننده انرژی به بازار رسید

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران، شیشه های کنترل نماینده انرژی با کنترل همزمان انتقال انرژی به وسیله رسانش و تابش، شیشه را به عنصری فوق العاده مؤثر جهت کاهش مصرف انرژی، افزایش روشنایی و دید ساختمان و زیبایی نما تبدیل می نماید. این نوع شیشه ها ایده ساختمانی با پنجره هایی بزرگ را عملی می نمایند که نور و زیبایی اطراف را به داخل ساختمان می آورند.

شیشه های نانویی کنترل کننده انرژی به بازار رسید

یک فراوری نماینده ایرانی شیشه، توانسته شیشه کنترل نماینده انرژی را با استفاده از فناوری نانو فراوری و گواهینامه نانومقیاس را از واحد ارزیابی محصولات ستاد توسعه فناوری نانو دریافت کند. این محصولات به صورت صنعتی فراوری شده و هم اکنون در بازار موجود است.

این شیشه ها یک شیشه کنترل نماینده انرژی بی رنگ است که با روش پوشش دهی نرم فراوری می گردد. پوشش اکسید فلزی در شرایط خلأ روی سطح شیشه به روش کندوپاش لایه نشانی شده و این پوشش امواج مادون قرمزکوتاه و بلند را بازتاب می نماید. ظاهر این شیشه مانند شیشه دوجداره استاندارد معمولی در هر دو حالت عبور و انعکاس نور، عملکرد مشابهی دارد. همچنین این شیشه ها می تواند با به کار بردن آن با انواع دیگر شیشه ها جهت ایجاد عایق صوتی، امنیتی، دکوراسیون و حریم خصوصی ارتقا یابد.

این شیشه های دوجداره تا سه برابر بیشتر از دوجداره معمولی عایق حرارت است و این ویژگی باعث مزیت های فراوانی همچون جلوگیری از هدر رفت انرژی گرمایی، محافظت زیست محیطی به دلیل کاهش در مصرف انرژی برای تأمین گرما و جلوگیری از بخار کردن شیشه در فصول سرد سال می گردد.

همچنین با درنظر دریافت اینکه این نوع شیشه تا دو برابر از گرمای مستقیم خورشید جلوگیری می نماید دارای مزیت هایی همچون آسایش حرارتی در تابستان و کاهش هزینه ها برای تأسیسات سرمایشی است. علاوه بر این نوع شیشه ها از ورود اشعه فرابنفش نیز جلوگیری می نمایند.

شیشه های نانویی دوجداره به وسیله لایه نشانی یک یا دو لایه نقره روی سطح شیشه به روش وکیوم و با فناوری نانو فراوری می گردد. شیشه شفاف معمولی دارای ضریب انتشار سطحی 84 است و این به معنای تابش 90 درصدی گرمای جذب شده به وسیله سطح شیشه است؛ اما هنگامی که پوشش های LOW-E بر روی شیشه اعمال می گردد میزان ضریب انتشار سطح به کمتر از 1 کاهش می یابد.

این محصول عبور مادون قرمز و جذب گرمای حاصل از نور خورشید را به شدت کاهش داده و در عین حال امکان عبور بیشترین میزان نور مریی را می دهد. همچنین از ورود اشعه فرابنفش جلوگیری می نماید. پوشش های موجود بر روی شیشه اکواستار پلاس با انعکاس انرژی مادون قرمز، گرمای جذب شده یا تلف شده در ساختمان را به وسیله تغییر جهت تابش گرما کاهش می دهند.

این شیشه ها بهترین میزان تعادل را میان عبور نور مرئی و کنترل انرژی خورشید برقرار می سازند و در مقایسه با پوشش های رفلکس معمولی از بیشترین میزان عبور نور مریی برخوردارند.

این محصول در ساختمان های تجاری، فضاهای نورگیر مانند گلخانه ها که عبور نور یا انعکاس پایین مورداحتیاج است و همچنین ساختمان های مسکونی و کلیه ساختمان هایی که در آن احتیاج به استفاده از شیشه های سکوریت است، کاربرد دارد.همچنین این شیشه ها با حفظ ثبات مصرف انرژی تضمین نماینده گرما در زمستان و سرما در تابستان و یک انتخاب عالی برای آب وهوای گرم و سرد محسوب می گردد.

با توجه به اینکه پوشش های LOW-E با عملکرد بالا در صرفه جویی انرژی باعث افزایش بازدهی ساختمان به وسیله کاهش مصرف انرژی می گردد سرمایه گذاری در این صنعت بازگشت سرمایه در آینده را به دنبال خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1191

به "شیشه های نانویی کنترل کننده انرژی به بازار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیشه های نانویی کنترل کننده انرژی به بازار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید