شمشکی: عملیات برای نجات فرد چهارم ادامه دارد

به گزارش مجله هاستفا، هنوز مدت زمان زیادی از جان باختن یک کوهنورد ایتالیایی در شمشک نگذشته است که چهار کوهنورد دیگر ظهر امروز در منطقه قله سرکچال با حادثه بهمن روبرو شده و علیرغم تلاش های فراوان آتش نشانی شمشک و سایر نهادها از جمله هلال احمر و شهرداری هنوز خبری از یکی از آنها نیست.

شمشکی: عملیات برای نجات فرد چهارم ادامه دارد

حسین ساوه شمشکی کارمند آتش نشانی شمشک که در گذشته هدایت تیم ملی اسکی صحرانوردی را نیز عهده دار بود در کفتگو با مجله هاستفا در این خصوص گفت: چهار کوهنورد حدود ساعت 12 ظهر امروز در محله سرکچال با شکستگی لبه برف روبرو شدند و یکی از آنها که جلوتر بود به پایین پرتاب شد و سه همراه وی پیروز نشدند وی را بیابند. نیروهای آتش نشانی و سایر نیروهای امدادرسانی بلافاصله خود را به محل رساندند و امداد و نجات به سه کوهنورد آغاز شد.

وی افزود: سه کوهنورد نجات پیدا کردند ولی متاسفانه به علت شرایط بد آب و هوایی و نزدیکی به تاریکی هوا حتی هلی کوپتر هلال احمر نیز نتوانست عملیات امداد را برای یافتن نفر چهارم ادامه دهد چرا که ممکن بود خود این عملیات خطرآفرین و حادثه ساز شود.

کارمند نیروی آتش نشانی شمشک در پاسخ به این سوال که آیا این افراد مجوز لازم برای کوهنوردی در این شرایط آب و هوایی را داشتند گفت: متاسفانه بسیاری از افراد خودسر و بدون توجه به اصول اولیه کوهنوردی می کنند. اگر واقعاً این افراد حرفه ای هستند آیا نباید ابتدا از طریق هواشناسی شرایط جوی را بسنجد و سپس اقدام به کوهنوردی کنند؟

وی افزود: حتی ما در آتش نشانی منطقه شمشک ابن آمادگی را داریم تا از لحاظ فنی و تخصصی مشاوره های لازم در خصوص شرایط جوی و خطرات موجود به این عزیزان بدهیم تا خدای نکرده شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم. عملیات امداد تا تاریک شدن هثا ادامه دارد و فردا صبح نیز گروهی از تیم امداد و نجات آتش نشانی مجدداً برای امداد نفر چهارم به منطقه اعزام خواهد شد.

شمشکی در پاسخ به این سوال که آیا امکان نجات این کوهنورد وجود دارد گفت: همراهان وی می گویند که این کوهنورد بسیار حرفه ای و هیمالیانورد بوده و تجهیزات لازم را به همراه دارد. ما هم امیدوار هستیم که وی نجات پیدا کند و آتش نشانی شمشک و سایر ارگان ها نیز با تمام توان خود و از همه ظرفیت برای امداد رسانی تلاش خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3850

به "شمشکی: عملیات برای نجات فرد چهارم ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمشکی: عملیات برای نجات فرد چهارم ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید