آغاز دوباره طرح ترافیک از 16 فروردین

به گزارش مجله هاستفا، طرح ترافیک شهری تهران به روال سال های گذشته از 16 فروردین به روال معمول خود بازمی شود.

آغاز دوباره طرح ترافیک از 16 فروردین

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش مجله هاستفا به نقل از ایرنا، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، با اعلام این خبر اضافه نمود: بنابر اعلام شورای ترافیک تهران، ساعت محدوده های ترافیکی نیز به فرایند گذشته یعنی از 8 صبح تا 17 عصر تا اطلاع ثانوی خواهد بود.

به گفته یوسف حجت، رزرو روزهای تردد در سامانه تهران من برای همه شهفرایندان اعم از ساکنان محدوده طرح یا ساکنان غیر از محدوده طرح الزامی است.

بر اساس این گزارش؛ کاهش ساعت محدوده ترافیکی از تاریخ 10 اسفند 1398 با تصمیم گیری شورای ترافیک تهران تا اطلاع ثانوی اجرا شده است.

هم اکنون 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می گردد و شرط ورود به این محدوده ها که مالکان خودروها جریمه نشوند، ثبت نام مالک و تعیینات خودرو در سامانه my.tehran.ir و شارژ حساب شهفرایندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه های نواب و چمران محدود می گردد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران 13 بهمن ماه سال گذشته، لایحه تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده های ترافیکی سال 99 شهر تهران را با 21 درصد افزایش نسبت به امسال تصویب کردند و بر این اساس، نرخ پایه به 2 هزار و 800 تومان افزایش پیدا کرد که نسبت به نرخ سال گذشته 21 درصد افزایش نشان می دهد.

نرخ ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا نصف هزینه ورود به طرح ترافیک است و خودروهای پلاک تهران می توانند 20 روز در هر فصل به صورت رایگان وارد محدوده این طرح شوند.

زمان اجرای طرح های ترافیکی تهران در نیمه دوم سال از ساعت 6:30 تا 18 شنبه تا چهارشنبه است ضمن اینکه روزهای آدینه و ایام تعطیل نیز این طرح های ترافیکی اجرا نمی گردد.

همچنین طرح کنترل آلودگی هوا علاوه بر روزهای شنبه تا چهارشنبه، روزهای پنجشنبه نیز از ساعت 6:30 تا 13 اجرایی می شد.

همچنین بنابر تصمیم شورای ترافیک تهران و در پی شیوع کرونا در پایتخت، از تاریخ هفتم اسفندماه اجرای طرح های ترافیکی تهران به میزان دو ساعت و نیم در هر روز کاهش یافته بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3438

به "آغاز دوباره طرح ترافیک از 16 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز دوباره طرح ترافیک از 16 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید