سامانه جامع واکسیناسیون کرونا راه اندازی می شود

به گزارش مجله هاستفا، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سامانه جامع واکسیناسیون کرونا به زودی در کشور راه اندازی می شود و افراد می توانند در این سامانه شغل و بیماری خود را اظهار کرده و از زمان تزریق واکسن خود مطلع شوند.

سامانه جامع واکسیناسیون کرونا راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علیرضا رییسی درباره راه اندازی سامانه جامع واکسیناسیون کرونا در کشور اضافه نمود: در این سایت همه افراد می توانند وارد شده و خود اظهاری کنند. به طور مثال شغل و بیماری زمینه ای خود را در سایت مشخص می کنند. این موارد استعلام شده و راستی آزمایی می شود. سپس این سایت به افراد اعلام می کند که در فاز چندم واکسیناسیون قرار دارند.

وی ادامه داد: از اواخر تیر و مرداد سال 1400 نیز حدود زمانی تزریق واکسن هم به افراد اعلام می شود. به طور مثال به فرد اعلام می کنیم که در نیمه دوم تیر ماه یا نیمه اول مرداد ماه نوبت واکسیناسیون خواهد داشت.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان نمود: در مراحل بعدی، مراکزی که نزدیک محل زندگی فرد است را نیز به او اعلام می کنیم و خود فرد می تواند یکی از این مراکز را انتخاب کند و بعد آن مرکز با فرد در ارتباط خواهد بود و می گوید که فرد در تاریخ و ساعت مشخص می تواند برای واکسیناسیون مراجعه کند.

رییسی اضافه نمود: پس از تزریق دوز اول واکسن کرونا، پیامکی به تلفن شخص ارسال شده و می گوید که شما واکسن را دریافت کرده و اگر عارضه داشتید با شماره مشخصی تماس بگیرید. همچنین قبل از تزریق دوم به شخص اعلام می شود که باید برای تزریق دوم مراجعه کند. مدتی قبل از تزریق دوم واکسن کرونا از فرد استعلام می شود که اگر می خواهد مراجعه کرده یا تزریق را به زمان دیگری موکول کند، شرایط خود را مشخص کند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پس از تزریق دوز دوم نیز به فرد پیامک ارسال شده و اعلام می شود که جهت صدور کارت واکسیناسیون به کجا مراجعه کند.

به گزارش ایرنا، واکسیناسیون کرونا در ایران از روز 21 بهمن 1399 آغاز شده و تا روز سوم اردیبهشت 1400، تعداد 718 هزار و 510 دوز واکسن در دو مرحله اول و دوم تزریق شده است.

تا به امروز 270 هزار و 567 دوز واکسن اسپوتنیک وی ساخت روسیه در نوبت اول و 143 هزار و 550 دوز در نوبت دوم تزریق شده است.

همچنین 81 هزار و 914 دوز واکسن سینوفارم چینی در نوبت اول و هفت هزار و 506 دوز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

تعداد 56 هزار و 67 دوز واکسن کوواکسین هندی در نوبت اول و سه هزار و 644 دوز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

همچنین 155 هزار و 262 دوز واکسن آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی در نوبت اول تزریق شده است.

بر این اساس، 563 هزار و 810 دوز واکسن کرونا در نوبت اول و 154 هزار و 700 دوز در نوبت دوم تا تاریخ سوم اردیبهشت 1400 تزریق شده است. در مجموع دو نوبت اول و دوم، تا به امروز 718 هزار و 510 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7469

به "سامانه جامع واکسیناسیون کرونا راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه جامع واکسیناسیون کرونا راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید