ساخت دوچرخه هوایی و قالیچه پرنده در اردبیل ، قالیچه پرنده قابلیت جابجایی 6 گردشگر را دارد

به گزارش مجله هاستفا، طرح دوچرخه هوایی در منطقه گردشگری ازناو خلخال و پروژه قالیچه معلق در مشگین شهر اجرا می شود.

ساخت دوچرخه هوایی و قالیچه پرنده در اردبیل ، قالیچه پرنده قابلیت جابجایی 6 گردشگر را دارد

خبرنگاران: مدیران و سرمایه گذاران استان اردبیل این روزها تلاش می کنند طرح ها و پروژه های متفاوت و خلاقانه ای برای جذب گردشگران برنامه ریزی و پیاده سازی کنند. پس از پل معلق مشکین شهر که به بهره برداری رسیده و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است پل معلق تمام شیشه ای قوسی شکل نیز در این استان آماده بهره برداری است؛ پلی که به ادعای مدیران این استان نختستین پل از نوع خود در جهان است.

دوچرخه هوایی و قالیچه معلق نیز دو طرح جدیدی است که مدیران این استان برای توسعه گردشگری برنامه ریزی کرده اند. طرح دوچرخه هوایی در منطقه گردشگری ازناو در خلخال و قالیچه معلق در مشگین شهر اجرا خواهند شد.

ایمانعلی ایمانی رئیس اداره میراث فرهنگی مشگین شهر با بیان اینکه قالیچه معلق در هفته دولت آماده بهره برداری می شود در این زمینه گفت: اولین پروژه قالیچه معلق ایران با 10 میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی در محل پل معلق مشگین شهر اجرا می شود. در این پروژه کابین فولادی با ظرفیت 6 نفر پیش بینی شده است. طول جهت رفت و برگشت قالیچه معلق 250 متر است و فونداسیون آن بتن آرمه انتخاب شده است.

ناصر محمودی معاون سرمایه اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل نیز درباره دوچرخه هوایی گفت: این پروژه در قالب طرح جامع گردشگری این منطقه مطالعه و مصوب شده و به زودی توسط سرمایه گذار پل معلق ازناو اجرا می شود.

وی اظهار کرد: پروژه های طرح جامع مصوب منطقه ازناو خلخال علاوه بر طرح دوچرخه هوایی شامل سورتمه ریلی و سرسره تیوپی، زیپ لاین، تله سیژ، اقامتگاه های صخره ای و غاری، پارک طبقاتی طرح گردشگری (بام خوجین)، محوطه سازی و آلاچیق اطراف چشمه ازناو، گلخانه طبقانی، رستوران سنتی و … می شود.

محمودی اضافه کرد: راه اندازی دو جهت سلامت شامل جهت سبز پیاده روی و جهت ویژه حرکت قطار گردشگری به همراه جهت دوچرخه سواری چهارچرخ خانواده نیز در این طرح پیش بینی و تعریف شده است.

منبع: چمدان
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 272

به "ساخت دوچرخه هوایی و قالیچه پرنده در اردبیل ، قالیچه پرنده قابلیت جابجایی 6 گردشگر را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دوچرخه هوایی و قالیچه پرنده در اردبیل ، قالیچه پرنده قابلیت جابجایی 6 گردشگر را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید