روسیه: ایران و آژانس توافق را تمدید نمایند

به گزارش مجله هاستفا، ایسنا نوشت: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین تمدید توافق میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای فرایند مذاکرات برجام مفید دانست.

روسیه: ایران و آژانس توافق را تمدید نمایند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

میخائیل اولیانوف کننده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: ما امیدواریم آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران در زمینه تمدید تفاهم نامه دو جانبه فنی برای راستی آزمایی، بدون تاخیر توافق کنند. این امر برای تمامی طرف ها از جمله تمام مشارکت کنندگان در مذاکرات برجام مفید خواهد بود.

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می گردد که یک مقام آگاه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت که با توجه به انتها یافتن ضرب الاجل سه ماهه ایران به آژانس، احتمال تمدید مشروط توافق قبلی برای مدت یک ماه وجود دارد.

این منبع به نور نیوز گفته است: آنالیز این موضوع ناشی از حسن نیت ایران برای فرصت دادن به فرایند مذاکرات جاری در وین است و در صورت قطعی شدن این تصمیم انتظار می رود طرف های مذاکره کننده از فرصت مجددی که ایران در اختیارشان قرار خواهد داد استفاده کنند و با پذیرش مطالبات قانونی ایران فرایند دستیابی به توافق را تسهیل کنند.

بر اساس توافق آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران که در سفر اسفندماه سال گذشته گروسی مدیرکل آژانس به ایران به دست آمد مقرر شد، دوربین هایی که نظارت های فراپادمانی را پشتیبانی می کنند تا اول خرداد 1400 روشن بماند، اما فیلم دوربین ها در داخل کشور حفظ گردد.

در چارچوب این توافق فیلم دوربین ها تنها در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین به آژانس تحویل می گردد و در غیر آن تصاویر فیلم ها برای همواره پاک خواهد شد.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7746

به "روسیه: ایران و آژانس توافق را تمدید نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ایران و آژانس توافق را تمدید نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید