روحانی: به دروغ گفتد هسته ای را تقدیم خارجی ها نموده ایم

به گزارش مجله هاستفا، روحانی با اشاره به اینکه همه فعالیت های هسته ای ایران برای مصارف غیر نظامی است، گفت: اگر ما هنوز با آمریکایی ها صحبت می کنیم برای این است که تفکری دارند که برای خودشان و ما دردسر درست نموده اند.

روحانی: به دروغ گفتد هسته ای را تقدیم خارجی ها نموده ایم

به گزارش فارس ، حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم افتتاح و رونمایی از دستاورد های هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران در استان های مرکزی (اراک و خنداب)، اصفهان (نطنز)، البرز (هشتگرد)، قم (فردو) و تهران گفت: اگر غربی ها به اخلاق و اعتقاداتی که در این کشور وجود دارد نگاه نمایند نباید نگرانی و حساسیت نسبت به فناوری هسته ای داشته باشند، اما چون خودشان از این فناوری استفاده (نابجا) نموده اند، چون کافر همه را به کیش خود پندارد ما را هم در ردیف خودشان قرار می دهند.

وی اضافه نمود: همین نگرانی نابجا مدت 15 تا 16 سال است که موجب دردسر برای ایران شده است. اگر ما هنوز با آمریکایی ها صحبت می کنیم برای این است که تفکری دارند که برای خودشان و ما دردسر درست نموده اند. همه فعالیت های ما برای مصارف غیر نظامی است.

اهم اظهارات وی را در ادامه بخوانید؛

  • فعالیت های هسته ای ایران از سال 94 قانونی شد. البته قبل از آن هم قانونی بود، اما بهانه از آن ها گرفته شد. یکی از آثار برجام این است که صنعت هسته ای را قانونی کرد؛ قانونی کرد یعنی حق هسته ای ایران را بازستاند.
  • به دروغ بعضی می گفتند؛ رفتند برجام را امضا کردند و تحریم ها را برداشتند، اما در عوض این فناوری را تقدیم خارجی ها کردند. ما هم هر چه به مردم می گفتیم البته مردم می دانستند، اما عده قلیلی قبول نمی کردند.
  • رادیو دارو ها یکی از محصولاتی است که برای بخش تشخیصی در پزشکی استفاده می گردد. یکی از افتخارات دولت توسعه فناوری هسته ای است. ما همچنان بر عهدمان هستیم؛ عهد ما NPT است.
  • آژانس چه یاریی به ما کرد. یکی از کار های آژانس انرژی هسته ای نظارت است. شما در برابر فعالیت صلح آمیز باید به ما یاری کنید. شما بدهکار ما هستید شما طلبکار ما نیستید. کشور های عظیم صنعتی بدهکار ما هستند و باید بدهی خود را به ما پرداخت نمایند. امروز در اداره رآکتور بوشهر روی پای خود ایستاده ایم ان شا الله در ادامه در ساخت نیروگاه ها هم روی پای خود بایستیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7249

به "روحانی: به دروغ گفتد هسته ای را تقدیم خارجی ها نموده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: به دروغ گفتد هسته ای را تقدیم خارجی ها نموده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید