دولت روحانی کوتاه نمی آید ، استاندار گلستان: تنها جزیره دریاری خزر را منطقه گردشگری می کنیم

به گزارش مجله هاستفا، استاندار گلستان گفت: کوشش می کنیم آشوراده تنها جزیره دریای خزر را با رعایت تمام نکات محیط زیستی به منطقه ای گردشگری تبدیل کنیم.

دولت روحانی کوتاه نمی آید ، استاندار گلستان: تنها جزیره دریاری خزر را منطقه گردشگری می کنیم

خبرنگاران - طرح گردشگری جزیره آشوراده از زمان روی کار آمدن حسن روحانی به طور جدی در حال پیگیری است با این وجود در دولت نخست او با مقاومت سازمان محیط زیست روبرو بود و بعضی از فعالان محیط زیست نیز ستاد نجات آشوراده را راه اندازی نموده بودند. با این وجود در دولت دوم حسن روحانی و تغییر در مدیریت سازمان محیط زیست موافقت با اجرای این طرح گردشگری نیز اعلام شد و تا کلنگ آن در سکوت خبری به زمین خورد.

منابع محلی استان گلستان همیشه از فشارهای بعضی ذیعنفعان استانی در تاکید بر اجرایی این پروژه نگران بودند. فعالان محیط زیست معتقدند که رویکرد سازه محوری در اجرای طرح گردشگری آشوراده می تواند منجر به آسیب رساندن به محیط زیست بکر این منطقه گردد.

هادی حق شناس استاندار گلستان با حضور در جزیره آشوراده در نشست صمیمی با حدود یکصد نفر از اهالی قدیمی این جزیره شرکت و درخواست ها و نظرات آنها را شنید و در خاتمه تاکید نمود که تنها جزیره دریای خزر را به منطقه گردشگری تبدیل خواهند کرد.

+ در این زمینه بیشتر بخوانید: تصاویر جزیره آشوراده؛ خاطرات گذشته و خطرات آینده | سرنوشت مبهم تنها جزیره ایرانی خزر؛ از دستورات قضایی تا لودر محیط زیستی ها

+ در این زمینه بیشتر بخوانید: آخرین روزهای آرامش در میانکاله | کلنگی که بر سر تنها جزیره ایرانی دریای خزر زده شد | اینجا کیش دوم می گردد؟

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: چمدان
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1221

به "دولت روحانی کوتاه نمی آید ، استاندار گلستان: تنها جزیره دریاری خزر را منطقه گردشگری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت روحانی کوتاه نمی آید ، استاندار گلستان: تنها جزیره دریاری خزر را منطقه گردشگری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید